Nissan LEAF jako mieniąca się światłami choinka Nissana, zasilana energią z odzysku

Nissan LEAF jako mieniąca się światłami choinka Nissana, zasilana energią z odzysku

-1200×800.(4) Introducing the Nissan (Christmas) TREE, a festive display that is powered by the Nissan LEAF’s own regenerative energy

Podaj dalej

Nissan przywita tegoroczne Boże Narodzenie, pędząc przez zaśnieżone drogi Nissanem LEAF ze świątecznym oświetleniem zasilanym energią z odzysku.

Z okazji zbliżających się Świąt oraz w celu promowania systemu odzyskiwania energii firma przygotowała specjalny egzemplarz Nissana LEAF, który z „LIŚCIA” zamienił się w (bożonarodzeniowe) DRZEWKO. Nissan TREE ze spektakularną iluminacją prezentuje sposób, w jaki samochód elektryczny odzyskuje energię w czasie hamowania lub zmniejszania prędkości.

W odzyskiwaniu energii w Nissanie LEAF uczestniczą dwie funkcje. e-Pedal umożliwia kierowcy zwiększanie prędkości, zwalnianie i zatrzymywanie samochodu jedynie poprzez operowanie pedałem przyspieszenia. e‑Pedal pomaga także odzyskać część energii dzięki systemowi hamowania regeneracyjnego. Energia, której źródłem jest ruch samochodu, jest odzyskiwana w czasie hamowania lub zmniejszania prędkości i zamieniana na prąd elektryczny doładowujący akumulatory. Z kolei w trybie B hamowanie regeneracyjne jest uruchamiane z chwilą wciśnięcia tradycyjnego pedału hamulca.

Więcej światła na Święta

Z tysiącami LED‑owych lampek, błyszczącymi bombkami i reniferem samochód świeci jaśniej niż nos Rudolfa. Świecący Nissan przypomina troszczącym się o środowisko kierowcom, że posiadając samochód elektryczny mogą sami wytwarzać energię. Na dystansie 18 000 km Nissan LEAF użytkowany przez przeciętnego kierowcę odzyskuje 744 kW czystej energii. Odpowiada to 20% rocznego zużycia energii w przeciętnym europejskim gospodarstwie domowym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News