Nissan Leaf drugi raz z rzędu nagrodzony w plebiscycie Fleet Awards Polska

Nissan Leaf drugi raz z rzędu nagrodzony w plebiscycie Fleet Awards Polska

Flota_gala_178-1200×801

Podaj dalej

Nissan do licznych wyróżnień może dopisać kolejne, tj. nagrodę Fleet Awards Polska 2019 w kategorii Najlepszy flotowy samochód elektryczny. Co warte podkreślenia, Leaf został doceniony po raz drugi z rzędu.

Fleet Awards Polska to coroczny konkurs, który już od ponad dziesięciu lat nagradza najlepsze samochody, produkty i usługi flotowe. Jak podkreślają organizatorzy, plebiscyt powstał z potrzeby zewnętrznej, bezstronnej i pełnej oceny ogromu oferowanych na polskim rynku flotowym rozwiązań. Celem projektu jest wskazanie wiodących produktów dla klientów flotowych, dostępnych w portfolio polskich importerów, dealerów, producentów, dostawców i franczyzobiorców związanych z branżą motoryzacyjną.

Wyróżniony drugi rok z rzędu Nissan Leaf to pierwszy samochód zeroemisyjny, którego łączna sprzedaż na świecie przekroczyła już 400 000 egzemplarzy.

Japoński „elektryk” wyposażony jest w szereg nowoczesnych technologii, które ułatwiają użytkowanie samochodu na co dzień. Wśród najważniejszych należy z pewnością wymienić system e-Pedal, który umożliwia ruszanie, przyspieszanie, zmniejszanie prędkości oraz zatrzymywanie tylko poprzez regulowanie nacisku na pedał przyspieszania. Niezwykle pomocny jest także system ProPILOT wspierający kierowcę podczas jazdy po trasach szybkiego ruchu poprzez automatycznie regulowanie prędkości i odległości od samochodu poprzedzającego oraz utrzymujący pojazd pośrodku pasa ruchu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News