Nissan dostarcza system zrównoważonej energii dla szkoły w RPA

Nissan dostarcza system zrównoważonej energii dla szkoły w RPA

Podaj dalej

Nissan poinformował o swoim wsparciu dla południowoafrykańskiej szkoły z internatem niedaleko Pretorii, polegającym na zainstalowaniu systemu zrównoważonego zasilania wykorzystującego technologię Nissan Intelligent Mobility.

W ramach swojego zaangażowania w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ firma Nissan współpracuje z Filadelfia School, starając się poprawić jej dostęp do niezawodnego źródła prądu oraz zwiększyć skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii w tej placówce.

Wprawdzie krajowa sieć elektroenergetyczna zapewnia energię dla 85% populacji kraju, ale zdolności przesyłowe i ograniczenia sieci w RPA powodują, że szkoła boryka się z regularnymi i nieplanowanymi przerwami w dostawie elektryczności. Dla placówki z internatem, do której uczęszcza ponad 400 niepełnosprawnych uczniów w wieku 14‑21 lat, takie awarie zasilania są wyjątkowo uciążliwe.

Dzięki instalacji złożonej z akumulatorów wycofanych z eksploatacji w Nissanach LEAF oraz paneli słonecznych Filadelfia School dysponuje teraz zrównoważonym systemem zasilania, który pomaga złagodzić niedogodności przerw w dostawie prądu dla szkolnej społeczności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News