Niezbędny w każdym warsztacie - multimetr

Niezbędny w każdym warsztacie - multimetr

avtoelektriki1

Podaj dalej

Są takie urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania naszego garażu. Jednym z takich podstawowych gadżetów jest multimetr, czyli miernik uniwersalny.

Multimetr łączy w sobie funkcjonalność różnych urządzeń pomiarowych, takich jak: woltomierz, amperomierz czy omomierz. Bardziej zaawansowane urządzenia dają dodatkowo możliwość pomiaru temperatury, natężenia światła czy poziomu głośności.

Do czego służy multimetr?

Jeśli nasz samochód nie należy do najnowszych, to takie urządzenie może okazać się nam bardzo pomocne w diagnostyce i usuwaniu drobnych usterek. Głównym zadaniem miernika jest po prostu pomiar w instalacji prądu stałego. Za jego pomocą możemy sprawdzić np. dlaczego szybko rozładowuje nam się akumulator lub dlaczego nie możemy odpalić samochodu po kilkudniowym postoju.

Idealnie czysty warsztat: odkurzacze uniwersalne

Ile kosztuje?

Dla zwykłych amatorów majsterkowania wystarczy multimetr za około 40-50 złotych. Z podstawowymi zadaniami związanymi z diagnostyką naszego samochodu spokojnie sobie poradzi, a dodatkowo może też się przydać w domu przy innych drobnych naprawach.

Profesjonalne urządzenie dla technika, elektryka czy inżyniera potrafi kosztować nawet kilkaset złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News