Niesamowity Paddon!

Niesamowity Paddon!

Podaj dalej

Dzisiejsza poranna pętla zakończyła się zwycięstwem Paddona, a jego przewaga nad drugim Latvalą jest już całkiem spora. Kierowca zespołu Volkswagena zapowiada ostrą walkę o odrobienie 23-sekundowej przewagi podczas popołudniowej rywalizacji.

fot. rally-base
fot. rally-base

Dzisiejsza walka o zwycięstwo w Rajdzie Sardynii rozpoczęła się od OS 2 Grighine Sud, który liczy sobie nieco ponad 26 kilometrów. Najszybszy na początek dnia był jadący Hyundaiem i20 Hayden Paddon, który pokonał następnego w tabeli wyników Sebastiena Ogiera o nieco ponad 5 sekund. Mieliśmy sporo szczęścia – przyznał na mecie tego oesu Paddon. Uderzyliśmy w ogromny kamień, który wzbił nas w powietrze. Miałem założone dwie opony z miękkiej mieszanki – po raz pierwszy na tylnej osi i proszę – jest niespodzianka!. Bardzo dobrze na tej próbie pojechał również Robert Kubica, który na finiszu zameldował się z czasem dającym mu piąte miejsce. Wszystko okej, jednak był to bardzo trudny i ciasny odcinek. Mieliśmy również kilka problemów z notatkami.

Kolejny, trzeci oes znajdował się na północ od poprzedniego. 18-kilometrowy Grighine Nord 1 rozpoczyna się od wąskiej, wyboistej sekcji, przechodzącej w kręty, szybki podjazd pod górę. Trudy tego odcinka nie straszne były jednak dla Haydena Paddona. Niestety, z trasy wypadł Robert Kubica. Przejechałem przed jedną z szykan, na której zobaczyłem Roberta. Jego samochód wypadł z trasy po przejechaniu sekwencji zakrętów – powiedział na mecie Lorenzo Bertelli.

Lider rajdu Hayden Paddon powiększył po trzecim odcinku swoją przewagę do 20 sekund nad Jarim-Mattim Latvalą, a Sebastien Ogier z całego trio Volkswagena zajmuje ostatnie, czwarte miejsce. Jego strata do drugiego Fina wynosi jednak tylko 2,5 sekundy. Sensacyjny Martin Prokop, który zwyciężył pierwszy OS, po Grighine Nord plasuje się na 9 pozycji w klasyfikacji generalnej rajdu. Było zdecydowanie lepiej niż na wcześniejszym oesie. Staram się skupiać na jeździe i utrzymywać koncentrację na najwyższym poziomie. ­

Poranną pętlę zakończył 2,6 – kilometrowy odcinek Sagama 1, na którym Paddon musiał uznać wyższość Ogiera. Jego strata wyniosła jednak tylko 2,5 sekundy, co nie pozwoliło Francuzowi na znaczne zmniejszenie dystansu do lidera rajdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News