Niepowtarzalny McLaren 720S Stealth

Niepowtarzalny McLaren 720S Stealth

Podaj dalej

McLaren stworzył kolejny wyjątkowy samochód. Jego inspiracją był wspaniały zwycięski egzemplarz F1 GTR, który brał udział w zawodach Le Mans w 1995 roku.

McLaren Special Operations zajmuje się spełnianiem niezwykłych fantazji najbardziej wymagających klientów na świecie. Właśnie dlatego ekipa MSO stworzyła ciemnografitowego McLarena 720S Stealth, który bazuje na modelu 720S w wersji Performance.

Trzeba przyznać, że ciemnografitowy lakier z pomarańczowymi dodatkami wygląda oszałamiająco. Co ciekawe te doskonale kontrastujące z nim linie naniesione zostały ręcznie. Wykonanie tej pracy zajęło rzemieślnikom z MSO blisko 200 godzin. Efekt iście piorunujący, który dopełniają 10-ramienne felgi wykonane ze stopu metali lekkich w satynowo-czarnym kolorze.

W wewnątrz 720S Performance znajdziemy standardowo dodatki z włókna węglowego. Poza tym multimedialny ekran i panel z przełącznikami, który znajduje się pod nim. Nie zabrakło też pomarańczowych wstawek z Alcantary i szwów w tym samym kolorze na desce rozdzielczej, drzwiach i siedzeniach.

Za napęd opowiada 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8 oferujący 720 KM oraz 770 Nm. Prędkość maksymalna to 341 km/h, natomiast przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 2,9 s.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News