Niepewna pogoda na Hungaroringu

Niepewna pogoda na Hungaroringu

Podaj dalej

Aura jak widać zamierza dołożyć swoje trzy grosze podczas pierwszej rundy Kia Lotos Race na Hungaroringu, gdyż druga sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się przy niewielkich opadach deszczu.

fot. Paweł Zając
fot. Paweł Zając

Deszcz padał przez całe Q2, jednak ostatecznie nie było go aż tak dużo, aby znacząco utrudnić zawodnikom życie. Na dwóch pierwszych miejscach znaleźli się zawodnicy BM Racing Team – Marcin Jaros przed Karolem Urbaniakiem. Pierwszemu z nich udało się wykręcić jak na razie najlepszy czas weekendu – 2:26,238, co okazało się wynikiem lepszym o 0,026 sekundy od rezultatu kolegi z zespołu. Czołową trójkę uzupełnił Michał Śmigiel, który również bardzo niewiele stracił i był 0,088 sekundy za liderem.

Czwarta lokata przypadła Filipowi Tokarowi przed Konradem Wróblem i Zbigniewem Łaciszem. Czołową dziesiątkę, która jutro zmierzy się w Q3 o ostateczne ustawienie na polach startowych, uzupełnili Paweł Malczak, Paweł Wysmyk oraz Alber Legutko. Na etapie Q2 odpadli natomiast Maciej Chałas, Tomasz Magdziarz, Damian Litwinowicz, Roxanne Treuberg oraz Maximillian Zupanic.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News