Niechlubny rekord kierowcy ciężarówki. Suma kar to ponad 50 tys. zł

Niechlubny rekord kierowcy ciężarówki. Suma kar to ponad 50 tys. zł

Podaj dalej

Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego dawno nie odnotowali tak dużego naruszenia norm czasu pracy. Skontrolowany przez ITD kierowca jechał bez przerwy przez ponad 36 godzin.

Kolejny przypadek jazdy na cudzej karcie kierowcy, ale tym razem z bardzo dużym naruszeniem. Skontrolowani 7 lipca przez inspektorów ITD z Leszna mężczyźni przewozili na lawetach auta. Obydwaj prowadzili ciężkie pojazdy nie tylko na swoich, ale też i na cudzych kartach kierowcy, a jeden z nich dopuścił się rażącego naruszenia. Jak ustalili inspektorzy, kierowca prowadził 40-tonowy pojazd przez ponad 36 godzin bez wymaganej przerwy. Wielkopolska ITD dawno już nie odnotowała tak dużego przewinienia.

Kontrola wykazała także, że jeden z kierowców nie miał ważnego badania przyczepy ciężarowej. Dodatkowo mężczyźni jechali pomimo obowiązującego w niedzielę zakazu jazdy dla większości pojazdów o masie powyżej 12 ton. Inspektorzy ukarali kierowców mandatami karnymi, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. W jednym przypadku suma kar to 14 tysięcy złotych, a w drugim – 52 tysiące złotych. Ustawa ogranicza jednak wielkość jednorazowej kary do 12 tysięcy złotych.

To kolejne przypadki jazdy na kilku kartach kierowcy odnotowane w ostatnim czasie w powiecie pleszewskim – zaznaczają wielkopolscy inspektorzy ITD.

Źródło: GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News