Nie samymi Nivami i VFTS'ami Łada żyje...

Nie samymi Nivami i VFTS'ami Łada żyje...

Podaj dalej

Łada dla fanów rajdów kojarzy się oczywiście z modelem VFTS. Fani jazdy po bezdrożach od razu pomyślą o Nivie. Tymczasem producent wprowadza nową miejską wersję modelu Granta.

Niva jest zdecydowanie tanią terenówką. Niska cena zakupu i tanie części powodują, że auto jest chętnie używane przez maniaków off-roadu, szczególnie przez tych, którzy nie dysponują dużym budżetem. Jednak nowa wersja Granta będzie cenowym przeciwieństwem Nivy.

Granta jest prawdziwym bestsellerem Łady. Najczęściej kupowany model tego producenta i jeden z najpopularniejszych samochodów w Rosji w roku 2017. Auto zajęło 2 miejsce w ubiegłorocznym rankingu sprzedażowym. Łada sprzedała ponad 93 000 egzemplarzy tego modelu.

Nic dziwnego, że producent chce podtrzymać zainteresowanie sprzedającym się jak świeże bułeczki modelem. Dlatego wprowadza do salonów specjalną wersję o wymownej nazwie City. Ma być to samochód miejski wyróżniający się wzbogaconym wyposażeniem oraz kilkoma drobnymi zmianami we wnętrzu. Auto już w standardzie ma mieć klimatyzację, system audio i grzane przednie fotele. Samochód otrzymał również 15-calowe aluminiowe felgi i dwie poduszki powietrzne. Można go dodatkowo wyposażyć w system automatycznego powiadamiania o kolizji.

Pod maską znajdziemy 8-zaworowy silnik benzynowy o pojemności 1.6 l i mocy 87 koni mechanicznych. Motor współpracuje z 5-biegową skrzynią biegów. Jest również dostępny 5-biegowy automat, ale nie w tej opcji. Mimo tego auto wyceniono na 492 000 rubli, czyli około 30 000 zł! Niby nie dużo, ale to cena większa o prawie 8000 zł w stosunku do podstawowej wersji tego samochodu z tym samym silnikiem.

Tagi: Łada Granta, premiera 2018

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News