"Nie lubimy przegrywać"

"Nie lubimy przegrywać"

„Nie lubimy przegrywać”

Podaj dalej

Odgraża się z dumą prezes i CEO Toyoty Akio Toyoda. Japończycy wracają do rajdów po wielu latach (od 1999r) i trudno im się dziwić, że mają apetyt na podium. Byłaby to pyszna wisienka na torcie tak utytułowanego w przeszłości zespołu.

Toyoda dumnie prezentuje nowe WRC fot. caradvice.com.au

„W lipcu 2014 roku uczestniczyłem jako widź w rajdzie Finlandii. Wielu kibiców podchodziło do mnie wtedy z pytaniem kiedy i my wrócimy do rajdów?” – opowiada Toyoda.

„Sześć miesięcy później podjęliśmy ostateczną decyzję – startujemy. Jestem dumny z tej decyzji, zespołu i naszego auta,  w którego stworzenie zaangażowaliśmy naszych najlepszych inżynierów.”

Prezes koncernu skorzystał z możliwości i zasmakował przejażdżki rajdówką z szefem zespołu Tommi Makinenem. Musiał być pod wrażeniem tej jazdy dodając do swojej wypowiedzi:

Zgadzamy się z Tommim, że auto jest gotowe do startów i wygrywania. Podjęliśmy wyzwanie i konsekwentnie od początku do końca zrobimy wszystko by wrócić na piedestał WRC. Chcemy sięgnąć po tytuł i nie możemy w tym zawieść naszych dawnych fanów, którzy tak cierpliwie czekali na nasz powrót.”

CEO Toyoty i Makkinen na wspólnej fotografii /fot.wrc.com

Nie obyło się też bez zakodowanej wiadomości dla zespołu:

„Po zakończeniu sezonu w Le Mans powiedziałem, że nienawidzimy przegrywać. Jest to niezmienne również w przypadku WRC.”

Tommi Makinem zdaje się czuć presję dlatego asekuracyjnie przyznaje, że niezawodność Toyoty jest aktualnie intensywnie testowana, a wraz z rozpoczęciem sezonu będą przygotowani do walki w 100%.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News