Nick Heidfeld pomoże opracować super-samochód Pininfariny

Nick Heidfeld pomoże opracować super-samochód Pininfariny

Nick Heidfeld pomoże opracować super-samochód Pininfariny

Podaj dalej

Przy okazji wyścigu Formuły E w Nowym Jorku włoska marka Pininfarina postanowiła podzielić się nowymi informacjami na temat swojego nowego, elektrycznego super-samochodu. Zestrojeniem wszystkich najważniejszych elementów mechanicznych zajmie się Nick Heidfeld.

Pierwsze informacje na temat nowego projektu pojawiły się już w kwietniu, o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu. Pininfarina planuje rozpocząć sprzedaż ekskluzywnego modelu pod koniec 2020 roku. Potencjalni klienci będą musieli wysupłać z portfeli od 2 do 2,5 mln USD. Plany włoskiej marki zakładają skonstruowanie sportowego samochodu, który od 0 do 100 km/h rozpędzi się poniżej 2 sekund i bez problemu przekroczy 400 km/h. Nowy super-samochód otrzyma napęd elektryczny, pozwalający na pokonanie dystansu 500 km na jednym ładowaniu.

Według wstępnych doniesień medialnych model PF0 (nazwa to tylko kod projektu) będzie serią limitowaną, ograniczającą się do produkcji 100 sztuk. Pinifarina planuje zamkniętą prezentację dla pewnych klientów podczas sierpniowego wydarzenia – Monterey Car Week w Kalifornii.

Do prac rozwojowych zatrudniony został Nick Heidfeld. Niemiec będzie pełnił również funkcję ambasadora Pinifariny. Plany włoskiej manufaktury sięgają dalej. Po debiucie PF0 możliwe jest uruchomienie produkcji ograniczonej serii luksusowych SUV-ów o sportowym zacięciu. Przypomnijmy, że Pininfarina od pewnego czasu należy do indyjskiego koncernu Mahindra.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News