Nic dziwnego, że OC jest drogie. Kolejni zatrzymani wyłudzili 4 mln złotych od ubezpieczycieli

Nic dziwnego, że OC jest drogie. Kolejni zatrzymani wyłudzili 4 mln złotych od ubezpieczycieli

Podaj dalej

Proceder wyłudzania pieniędzy od firm ubezpieczeniowych to żadna nowość. Niestety, od jakiegoś czasu nabiera on zastraszającego tempa. Policjanci w tym tygodniu zatrzymali kolejną grupę zarabiającą w ten sposób.

Dolnośląscy policjanci zatrzymali trzy osoby, podejrzane o udział w grupie przestępczej i doprowadzenie towarzystw ubezpieczeniowcych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. To kolejne zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu. Zarzuty do chwili obecnej usłyszało już ponad 40 osób, w tym organizator procederu. Straty jakie spowodowali przestępcy szacowane są na ponad 4 mln złotych.

Grupa przestępcza trudniła się wyłudzaniem pieniędzy od towarzystw ubezpieczeniowych za fikcyjne kolizje drogowe oraz inne zdarzenia losowe, za które można pobrać odszkodowanie. Zatrzymani mają też na swoim koncie wyłudzanie kredytów na refinansowanie zakupu pojazdów wykorzystanych do wyłudzania odszkodowań komunikacyjnych.

Do grupy podejrzanych teraz dołączyli 47-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 38 i 46 lat. Policjanci sukcesywnie pracują nad sprawą od 2016 roku. Wówczas doszło do pierwszych zatrzymań osób zaangażowanych w przestępstwa, włącznie z mężczyzną stojącym na czele tej grupy. Łącznie, tymczasowo aresztowanych zostało 6 osób. Wobec pozostałych sąd i prokuratura zastosowały środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych i poręczeń majątkowych na około pól miliona złotych. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

Źródło: policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News