Neuville liczy na pierwsze podium

Neuville liczy na pierwsze podium

Podaj dalej

Thierry Neuville podczas zbliżającego się Rajdu Hiszpanii chce sięgnąć po swoje pierwsze podium w tej imprezie. Belg w ostatnich miesiącach prezentuje bardzo dobrą formę i może być jednym z najgroźniejszych konkurentów dla mistrza świata Sebastiena Ogier.

neuville11fra16cm352_resize

Po wielu tygodniach spekulacji kierowca Hyundaia podpisał wreszcie nową dwuletnią umowę z koreańskim producentem, dzięki czemu z pewnością jest spokojniejszy i może skupić się tylko na jeździe. W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata zajmuje on trzecią pozycję ze stratą piętnastu punktów do drugiego Andreasa Mikkelsena, więc nadal wicemistrzostwo świata jest realne.

Neuville wystartuje w Hiszpanii już po raz szósty. Jednak do tej pory nie zapisał na swoim koncie oszałamiającego wyniku w tym rajdzie. Jego najlepszym występem było czwarte miejsce, które osiągnął w 2013 roku, jeżdżąc dla M-Sportu.

– Jest to bardzo interesujący rajd z uwagi na jazdę na mieszanej nawierzchni. Dlatego ta impreza jest wyzwaniem dla każdego. To jedna z rund, na które czekam najbardziej. Tutaj w 2009 roku zaliczyłem swój pierwszy start w mistrzostwach świata, więc mam stąd wyjątkowe wspomnienia. Po podium na Korsyce, moim celem będzie ukończenie Hiszpanii w czołowej trójce – powiedział Thierry.

P-20160728-01318_HiRes JPEG 24bit RGB News_resize

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News