Nawet Toyota Yaris ma stać się SUV-em. Nowy rywal dla Nissana i Renault

Nawet Toyota Yaris ma stać się SUV-em. Nowy rywal dla Nissana i Renault

Podaj dalej

Jak dowiedzieli się dziennikarze brytyjskiego „Auto Express”, Toyota przygotowuje nowego, kompaktowego SUV-a. Konstrukcja ma być „napompowanym” Yarisem, z którym będzie dzielić platformę TNGA-B.

Miejski crossover miałby być rywalem dla takich aut jak Nissan Juke czy Renault Captur. Magazyn uzyskał ekskluzywne rendery koncepcyjnego Yarisa w wersji SUV, choć oczywiście nazwa modelu prawdopodobnie będzie inna.

fot. Auto Express

Japoński chce ulokować na rynku coś mniejszego niż Toyotoa C-HR, co dałoby się zmieścić w granicach 4 metrów długości. Nic dziwnego, SUV-y zdobywają coraz większą popularność, a na horyzoncie nie widać jakichkolwiek oznak zmian tego trendu.

Nowy „baby SUV” ma być niewiele większy od standardowego Yarisa. W ramach płyty podłogowej istnieje możliwość lekkiej modyfikacji rozstawu osi. Typuje się, że samochód otrzyma napęd hybrydowy z benzynową jednostką o pojemności 1,5 litra i 115 KM mocy. Jednak więszkość podróży po mieście ma być możliwa wyłącznie na silniku elektrycznym.

Czy cywilno-rajdowa Toyota GR Yaris 4×4 jest dopiero przedsmakiem naprawdę odjechanej wersji?

„Yaris SUV” ma otrzymać także otrzymać napęd na 4 koła, który w bazowym Yarisie zostanie wprowadzony w sportowej odmianie GR Yaris (premiera 10 stycznia w Tokio). „Auto Express” spodziewa się prezentacji w drugiej połowie 2020 r., jednak do salonów auto miałoby trafić najwcześniej w 2021 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News