Następne Audi R8 będzie elektrycznym supersamochodem?

Następne Audi R8 będzie elektrycznym supersamochodem?

Następne Audi R8 będzie elektrycznym supersamochodem?

Podaj dalej

W marcu szef Audi R & D, Peter Mertens, powiedział, że koncern nie ma jeszcze żadnych planów związanych z kolejną generacją Audi R8. Brytyjczycy twierdzą, że ten stan rzeczy już uległ zmianie.

Brytyjski portal Autocar napisał, że Audi postanowiło zupełnie zrezygnować z benzynowego silnika w swoim flagowym modelu i zastąpić go napędem elektrycznym. Na portalu możemy przeczytać również, że samochód ma pojawić się 2022 roku i zmieni segment. Nowe R8 ma być supersamochodem z mocą 1000 koni mechanicznych.

Jak będzie wyglądać nowe Audi R8?
fot. Autocar

Wieści podane przez wyspiarzy rozniosły się po świecie w mgnieniu oka. Nic w tym dziwnego bowiem koniec legendarnego V10 dla wielu oznacza koniec ery kultowych Audi. Przypomnijmy, że niemiecka marka powoli rezygnuje również z motorów V8, dlatego w najnowszych RS4 i RS5 pod maską znajdziemy uturbione V6.

Czy tak będzie wyglądać nowe Audi R8?
fot. Autocar

Elektryczny koncept Audi e-tron PB18 zaprezentowany podczas Monterey Car Week sugeruje nam, że w informacjach podanych przez Autocar może coś być na rzeczy. Oba samochody przykładowo mają prawie identyczne wymiary. Tak czy inaczej, na chwilę obecną wieści z wysp są trochę palcem po wodzie pisane, bo autor nawet nie podaje źródła.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News