Napadli kierowcę, ukradli jego Audi, a następnie owinęli się nim wokół słupa

Napadli kierowcę, ukradli jego Audi, a następnie owinęli się nim wokół słupa

1-324930

Podaj dalej

21-letniego właściciela Audi napadnięto i okradziono. Chuligani zabrali jego Audi, a następnie spowodowali nim poważny wypadek. 24-letni kierowca roztrzaskanego auta przebywa teraz w ciężkim stanie w szpitalu.

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy 12 września br. otrzymali informację o wypadku komunikacyjnym w Wołominie przy ul. Radzymińskiej, gdzie osobowe Audi uderzyło w słup energetyczny. W wyniku tego zdarzenia kierujący nim młody mężczyzna w stanie zagrażającym jego życiu został przewieziony do szpitala. Podróżującej z nim pasażerce również udzielono pomocy medycznej.

Kilka godzin później do policjantów zgłosił się właściciel Audi, które brało udział w zdarzeniu i wówczas okazało się, że to nie on, jak początkowo podejrzewano, brał udział w wypadku, lecz inna osoba, która nie posiadała przy sobie dokumentów. Wówczas sprawa zaczęła nabierać innego wymiaru. Zeznania 21-latka zaskoczyły funkcjonariuszy. Zeznał on, że dzień wcześniej został pozbawiony wolności przez trzech mężczyzn i młodą kobietę, znanych mu osobiście. Ci mieli go wywieźć do lasu, tam pobić, a na koniec zabrać jego samochód. Poszkodowany szczegółowo opisał całe zdarzenie. Gdy po wszystkim, następnego dnia wrócił do domu, dowiedział się, że jego pojazd brał udział w wypadku komunikacyjnym.

Przeprowadzone czynności wykazały, że samochodem poruszał się jeden z napastników, 24-latek wraz ze swoją 22-letnią znajomą i to oni byli poszkodowanymi osobami. Do chwili obecnej policjantom nie udało się porozmawiać z 24-latkiem z uwagi na stan zdrowia i poważne obrażenia ciała, jakie odniósł na skutek tego zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy pozbawienia wolności i pobicia 21-latka oraz przywłaszczenia należącego do niego samochodu 35 i 47-latka oraz 16-latkę. Mężczyźni już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko wolności, życiu i zdrowiu oraz mieniu. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latką zajmie się sąd do spraw nieletnich.

Rozbił Renault Kangoo na S12 mając 2,4 promila. Ze swojej kieszeni zapłaci co najmniej 50 tys. złotych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News