Najwięksi twardziele na rynku amerykańskim

Najwięksi twardziele na rynku amerykańskim

toyota tacoma

Podaj dalej

Amerykański portal zajmujący się analizowaniem rynku motoryzacyjnego iSeeCars.com sprawdził ponad 13,8 miliona aut sprzedanych na rynku wtórnym, aby by ustalić, które modele najczęściej osiągają przebieg 200 tys. mil (320 tys. km). Najlepiej pod tym względem wypadła Toyota, drugie miejsce zajęła Honda, a trzecie marka GMC.

Badanie objęło roczniki 1981-2018, lecz wykluczono z niego modele, które nie były produkowane w 2018 roku, a także duże ciężarówki i auta niszowe, o niewielkiej sprzedaży. Dla każdego modelu obliczono procent egzemplarzy, które w momencie sprzedaży miały przebieg co najmniej 200 000 mil.

Japońskie najtrwalsze

Jak wynika z analiz portalu, marki, których samochody najczęściej osiągają przebieg 320 000 km, to Toyota, Honda i GMC. 1,7% samochodów Toyoty służy swoim właścicielom tak długo, co stanowi ponad dwukrotnie lepszy wynik od średniej 0,8% dla wszystkich samochodów. Honda uzyskała wynik 1,5%. Kolejne miejsca powyżej średniej zajmują amerykańskie marki, głównie dzięki swoim terenowym SUV-om i pick-upom – GMC, Chevrolet, RAM i Ford.

Modele, które służą latami

Duże, terenowe SUV-y to samochody, które najczęściej osiągają przebieg 320 000 km. Te tak bardzo kojarzące się z Ameryką pojazdy zajmują 9 z 14 miejsc najbardziej trwałych modeli na amerykańskim rynku wg iSeeCars.com, w tym 7 pierwszych. Na szczycie listy z wynikiem aż 7,4% figuruje Toyota Sequoia. Tuż za nią podium zajmują amerykańskie terenówki Chevrolet Suburban i Ford Expedition.

Równie trwałe są także niezwykle popularne za Oceanem pick-upy. Te mają trzech swoich przedstawicieli w rankingu. Są to Honda Ridgeline, Toyota Tacoma i Toyota Tundra. Tylko te trzy modele pick-upów uzyskały wyniki powyżej 3%, przy średniej dla segmentu 1,8%.

Na szczycie zestawienia 10 najtrwalszych aut osobowych, znalazły się z kolei: Honda Accord, Toyota Sienna, Toyota Prius, Chevrolet Impala, Ford Taurus, Toyota Camry i Camry Hybrid oraz Honda Civic.

oprac. (JAB)
Źródło: ComplexPR, iSeeCars.com

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News