Najszybszy rajd w kalendarzu

Najszybszy rajd w kalendarzu

Podaj dalej

Kolejnym punktem w tegorocznym programie ekipy ŠKODA Motorsport jest Rajd Finlandii – najszybsza impreza w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, która odbędzie się w dniach 28-31 lipca. Jazda na niezwykle szybkich, szutrowych odcinkach specjalnych wymaga od kierowców niesamowitej wręcz koncentracji oraz precyzji, gdyż nawet najmniejszy błąd może zadecydować o wygranej lub porażce.

Rally Finland 6300

Barwy ŠKODA Motorsport będą w Finlandii reprezentować Pontus Tidemand oraz Esapekka Lappi, którzy z pewnością przyjadą do Jyväskylä w roli faworytów do zwycięstwa w kategorii WRC 2. Przed rokiem Fin i Szwed byli bezapelacyjnie najszybsi, dzięki czemu Fabią R5 odnieśli podwójne zwycięstwo w swojej klasyfikacji.

Teraz oczywiście celem jest powtórzenie tego sukcesu, zwłaszcza że nowa rajdówka ŠKODY doskonale zadomowiła się już na odcinkach specjalnych i ma za sobą wiele wygranych rajdów w różnego rodzaju czempionatach. Warto dodać, że czeska marka w przeszłości także wygrywała Rajd Finlandii. W latach 2010-2011 było to możliwe za sprawą Juho Hanninena, który dzięki ŠKODZIE Fabia S2000 sięgał po najwyższe laury w kategorii SWRC.

Na tegoroczny Rajd Finlandii złożą się 24 odcinki specjalne o łącznej długości ponad 333 kilometrów. Oczywiście wśród nich nie zabraknie zarówno nowych tras, jak i doskonale znanych prób: Mökkiperä, Jukojärvi, Horkka czy też legendarnego oesu Ouninpohja, którego głównym punktem jest widowiskowa hopa, po której samochody przelatują blisko 50 metrów.

Emocje w Finlandii rozpoczną się w już dziś – 28 lipca, kiedy to zawodnicy zmierzą się na trasach odcinka testowego, a wieczorem zaprezentują się kibicom pokazowej próby Harju. Kolejne dwa dni zmagań będą naładowane akcją, z czego najbardziej pracowity będzie piątek, kiedy kierowcy będą rywalizować od godziny 7.00 do ok. 20.00.
Najszybszy rajd w kalendarzu

Zwycięzców tegorocznego Rajdu Finlandii poznamy w niedzielę po godzinie 13:00, kiedy to rozpocznie się Power Stage. Oczywiście, jak w przypadku każdej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, nie zabraknie także transmisji na żywo – odcinki 1, 12 oraz 24 będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem platformy WRC+, a także transmisji telewizyjnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News