Najszybsze M5 na świecie

Najszybsze M5 na świecie

Podaj dalej

BMW M5 jest zdecydowanie jednym z najbardziej udanych modeli niemieckiej marki, a tunerzy na całym świecie codziennie znajdują sposoby na zwiększenie jego osiągów.

BMW-M5-by-3DDesign-and-Carbon-Fiber-Dynamics-3

Prezentowane poniżej M5 zostało zmodyfikowane w Dortmundzie, gdzie oprócz niedorzecznej wręcz mocy otrzymało także karoserię wykonaną z włókna węglowego.

Na cały pakiet składa się zmodyfikowany tylni dyfuzor, spojler, a także lotka umieszczona tuż pod przednim zderzakiem. Cała reszta właściwie niewiele różni się od bazowego modelu M5 – no, może poza 21-calowymi felgami Vossena. Pomarańcz ma nawiązywać do wcześniejszych modeli M3 GTS.

Główne zmiany, jakim została poddana ta M5 znajdziemy jednak pod maską. Początkowo BMW było napędzane 4,4-litrową jednostką V8, która obecnie rozwija astronomiczne 818 koni mechanicznych. To czyni dzieło Carbon Fiber Dynamics najszybszym BMW M5 na świecie.

Dzięki tym modyfikacjom rozpędzi się do 200 km/h w 10 sekund. Mówimy tu więc o naprawdę poważnych wartościach, czyniących to BMW M5 szybszym od niejednego Ferrari. 🙂

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News