Najpotężniejszy fabryczny Mustang Cobra Jet

Najpotężniejszy fabryczny Mustang Cobra Jet

Najpotężniejszy fabryczny Mustang Cobra Jet

Podaj dalej

Ford zaprezentował nowego wyjątkowego Mustanga opartego na szóstej generacji tego kultowego modelu. Jest to najpotężniejszy i najszybszy samochód Forda z przeznaczeniem na ¼ mili.

Pewnie jesteście ciekawi, jaką mocą dysponuje ten potwór. My też. Niestety nigdzie nie ma podanych jeszcze żadnych informacji o dokładnych osiągach samochodu. Wiadomo natomiast, że pod maską znalazła się zmodyfikowana jednostka Coyote o powiększonej pojemności do 5.2 l! Co ciekawe, sama sprężarka ma pojemność 3 litrów!

W Mustangu zostało również zmodyfikowane 4-wahaczowe zawieszenie z tyłu. Auto naturalnie posiada klatkę bezpieczeństwa z homologacją NHRA i fotele kubełkowe Racetech. Układ hamulcowy został dostarczony przez firmę Strange Engineering. Dodatkowo Cobra Jet otrzymał z tyłu hamulec aerodynamiczny.

Przyśpieszenie samochodu ma pozwalać mu na pokonanie dystansu 402 metrów w około 8 sekund ze startu zatrzymanego. Oficjalny debiut Forda Cobra Jet 2018 odbędzie się podczas weekendu Woodward Dream Cruise. Cenę ustalono na poziomie 130 000 dolarów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News