Najpierw wstyd na całą Europę, później CBA na Torze Poznań, a teraz...

Najpierw wstyd na całą Europę, później CBA na Torze Poznań, a teraz...

Najpierw wstyd na całą Europę, później CBA na Torze Poznań, a teraz…

Podaj dalej

Ten rok jest zdecydowanie rekordowy, jeśli chodzi o natłok informacji na temat Toru Poznań w mediach. Niestety są to głównie negatywne wieści, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Ba, spirala dopiero zaczęła się na dobre nakręcać.

Czarna passa Toru Poznań zaczęła się pod koniec czerwca. Właśnie wtedy Automobilklub Wielkopolski zadecydował, aby zamknąć tor z powodu generowania zbyt dużego hałasu. Ta decyzja wiązała się jednocześnie z przerwaniem odbywającej się tam imprezy znanej w całej Europie, czyli Gran Turismo Polonia. Artykuł naszego redaktora na temat tego zajścia odbił się w świecie motorsportu i mediów bardzo szerokim echem. Między innymi dzięki temu sytuacją na torze zaczęły się interesować tzw. „duże” media.

Równo miesiąc później dowiedzieliśmy się, że na Tor Poznań musiało wkroczyć CBA. Z dokumentów zgromadzonych w kontroli wynikało, że poznański ratusz uzyskując tytuł prawny, dostał jednocześnie możliwość prawną do obciążenia Automobilklubu Wielkopolskiego za korzystanie przez lata z toru. Zaniechano tych działań, skutkiem czego było przedawnienie roszczeń w 2017 roku. Wysokość potencjalnej szkody z tego tytułu to nie mniej niż 7,2 mln zł!

Delegatura CBA w Poznaniu, po rozpoczęciu kontroli, pisemnie informowała Urząd Miasta Poznania o konieczności podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do przerwania biegu terminu przedawnienia tych roszczeń. Pomimo tego urzędnicy nie podjęli zalecanych działań zabezpieczających interes Miasta Poznania.

Magazyn śledczy

Temat Toru Poznań po kontroli CBA dosyć mocno ucichł. Wiele spraw pozostało niewyjaśnionych, a my możemy tylko się domyślać dlaczego tak się stało. Na szczęście są ludzie, którzy nie pozwalają takim sprawom umrzeć śmiercią naturalną. Jedną z nich jest dziennikarka Anita Gargas, która postanowiła przyjrzeć się rażącej niegospodarności zarządców miasta Poznania. Już dziś wieczorem dowiemy się, co udało się jej ustalić w wyniku przeprowadzonego przez nią śledztwa. Oglądajcie dziś Magazyn Śledczy o 22:20 w TVP1.

Magazyn śledczy

Tor wyścigowy w prezencie dla automobilklubu. Dlaczego włodarze Poznania na wiele lat oddali go za darmo w prywatne ręce? Chaos czy celowe zaniedbania w poznańskim magistracie? #Magazynśledczy w czwartek o 22:20 w TVP1. #Jaśkowiak #TorPoznań

Julkaissut Magazyn Śledczy Anity Gargas Tiistai 2. lokakuu 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News