Najlepsze przejście dla pieszych na świecie. Filmik hitem internetu

Najlepsze przejście dla pieszych na świecie. Filmik hitem internetu

przejscie dla pieszych

Podaj dalej

Przejścia dla pieszych to problem, z którym wciąż zmaga się bardzo wiele krajów na świecie. Zapewnienie bezpieczeństwa osobom które z nich korzystają, nigdy nie jest stuprocentowe. W Kanadzie wygląda na to, że z problemem sobie poradzi – przynajmniej chwilowo.

Pasy, które możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo zostały stworzone przez kanadyjską organizację rządową SAAQ. Przygotowała ona film, który szybko trafił w gusta odbiorców i bardzo szybko zebrał rzesze fanów popierających tego typu pomysł. Szkoda tylko, że takie przejście dla pieszych w rzeczywistości… nie istnieje. Zostało ono stworzone tylko jako część kampanii, którą prowadzi w Kanadzie SAAQ.

Respectez les passages pour piétons

S’arrêter aux passages pour piétons, n’attendez pas que ça vous saute en pleine face pour le faire.

Gepostet von Société de l'assurance automobile du Québec – SAAQ am Freitag, 25. Oktober 2019

W Polsce po śmiertelnym wypadku w Warszawie na ul. Sokratesa powrócił temat bezpieczeństwa na przejściu. Z raportu Instytutu Transportu Samochodowego dla Ministerstwa Infrastruktury wynika, że nawet 90 proc. polskich kierowców przekracza dopuszczalną prędkość w okolicach zebr. Pamiętajcie o tym, żeby zachować bezpieczeństwo na przejściu – bez względu na to, w jakim kraju będziecie przebywać.

Jeep Compass 122, czyli limitowana edycja dla fanów Juventusu na urodziny klubu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News