Najlepsze pierwsze półrocze w historii Porsche

Najlepsze pierwsze półrocze w historii Porsche

Najlepsze pierwsze półrocze w historii Porsche

Podaj dalej

Pozytywny trend trwa: z wynikiem 130 598 samochodów dostarczonych w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r. Porsche AG przekroczyło zeszłoroczny, wysoki poziom o kolejne 3%. Tym samym firma ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii.

Największym wzrostem cieszył się model Panamera – do końca czerwca dostarczono 20 500 egzemplarzy tego czterodrzwiowego samochodu sportowego, niemal dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Również w przypadku modelu 911 odnotowano dwucyfrowy wzrost, blisko 28%, co przekłada się na 21 400 dostarczonych egzemplarzy. Najchętniej wybieranymi seriami modelowymi pozostają Macan, z wynikiem 46 600 sztuk, oraz Cayenne, z wolumenem 28 700 dostaw.

W pierwszej połowie roku na rodzimym niemieckim rynku Porsche uzyskało 11-proc. wzrost liczby dostaw, a w całej Europie – 9-proc. Największym pojedynczym rynkiem zbytu pozostają Chiny, z wynikiem 33 363 dostarczonych samochodów, przed USA (29 421 aut).

Siedmioprocentowy spadek poziomu dostaw w Państwie Środka wynika głównie z ceł importowych obowiązujących od 1 lipca 2018 r. Od chwili ogłoszenia informacji o ich wprowadzeniu znaczna liczba klientów zrezygnowała z dokonania zakupu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News