Najdroższe Subaru w historii

Najdroższe Subaru w historii

Podaj dalej

Ikona, której przedstawiać nie trzeba nikomu. Niebiesko-żółte Subaru Impreza legendarnego Colina McRae zostało wystawione na licytację i sprzedane za ponad milion złotych (230,000 funtów), mimo iż ten konkretny model nie wziął nigdy udziału w żadnym rajdzie.

Za jego kierownicą zasiadał jednak wielokrotnie Colin McRae, bowiem egzemplarz był samochodem testowym zespołu. Co więcej, miał on numer nadwozia 001 – jest to równoznaczne z tym, że jako pierwszy zjechał z taśmy produkcyjnej.

Szkot odebrał kluczyki do samochodu i niemal od razu rozpoczął testy potrafiącej rozwinąć niemal 250 km/h Imprezy przed zbliżającymi się Rajdowymi Mistrzostwami Świata 1997.

McRae – tragicznie zmarły w wypadku helikopterowym w 2007 roku – dzięki swojemu wspaniałemu stylowi i licznym sukcesom zaczął być kojarzony z niebiesko-żółtymi kolorami Subaru lat 90.

Sprzedaż 300-konnej Imprezy, którą McRae przygotowywał się do sezonu (przed którym drastycznie zmieniono przepisy), pobiła rekord najdroższego w historii Subaru. Wcześniej wynosił on nieco ponad 700 000 zł (150 000 funtów).

Samochód ma jednak znacznie bogatszą historię, niż tylko testy McRae. W 1999 roku, legenda MotoGP – Valentino Rossi – wziął udział za jego kierownicą w kilku rajdach mistrzostw Włoch.

Od 10 lat samochód nie brał jednak udziału w żadnym rajdzie, a dotychczasowy właściciel zarobił ponad 50% kwoty, którą zapłacił za legendarne Subaru.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News