Najciekawsze auta elektryczne, które zobaczymy w Genewie

Najciekawsze auta elektryczne, które zobaczymy w Genewie

Najciekawsze auta elektryczne, które zobaczymy w Genewie

Podaj dalej

Od kolejnej edycji Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie dzielą nas już praktycznie godziny. Wyczekujemy zatem z niecierpliwością nowych samochodów elektrycznych.

Targi w Genewie organizowane są od 1905 roku. Słyną one z wielu premier, jakie mają miejsce podczas imprezy. W zeszłym roku swoje premiery miało w tym czasie 137 aut. 112 z nich było premierami światowymi, a 25 premierami europejskimi.

Przejdźmy zatem do najciekawszych propozycji samochodów elektrycznych, które będziemy mieli przyjemność oglądać w tym roku. Chyba najbardziej wyczekiwanym samochodem jest Hyundai Kona Electric. To niewielki elektryczny crossover z bateriami o pojemnościach 39,2 i 64 kilowatogodzin. Auto prawdopodobnie nawet w najtańszej wersji będzie miało lepszy zasięg od jego największego, popularnego konkurenta, czyli Nissana Leaf.

Szczególną uwagę zwraca na siebie na pewno także pierwszy elektryczny Jaguar, czyli model I-Pace. Samochód ma być wyposażony w baterię o pojemności 90 kilowatogodzin, złącze szybkiego ładowania prądem stałym (DC) o mocy do 100 kilowatów. Zasięg ma wynosić około 330 km.

Olbrzymią zagadką jest nowy model Skody. Vision X to kolejny niewielki crossover wyposażony w napęd hybrydowy (silnik spalinowy i elektryczny), z możliwością ładowania z gniazdka (plug-in). W Genewie ma zostać zaprezentowany jego wariant koncepcyjny.

Swojego crossovera pokaże również Audi. Nadal nie znamy jego ostatecznej nazwy. Mówi się o następujących propozycjach: Audi C-BEV, Audi Q6 e-tron, Audi e-tron quattro. Samochód ten ma mieć baterię o pojemności 70-95 kilowatogodzin i powinien przejeżdżać co najmniej 336 kilometrów na jednym ładowaniu.

Mercedes to następna firma, która zaprezentuje swojego crossovera. Będzie to model EQ lub EQC. Jego bateria ma mieć 70 kilowatogodzin pojemności, a zasięg ma wynieść 336 kilometrów.

Volkswagen ID Vizzion to bardzo intrygująca propozycja z Niemiec. Samochód ma mieć 306 koni mechanicznych mocy! Pojemność jego baterii to aż 111 kilowatogodzin. Jest to rekord, jeśli chodzi o samochody osobowe.

Na zakończenie proponujemy niesamowity samochód. Rimac Concept Two, który jest następcą modelu Concept One. To auto elektryczne z kategorii hipersamochodów, w cenie ponad miliona dolarów!

Tagi: elektromobilność, samochody elektryczne, Genewa, premiera 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News