Nagranie z szaleńczego pościgu zakopianką. Padły strzały

Nagranie z szaleńczego pościgu zakopianką. Padły strzały

zakopane

Podaj dalej

Policjanci zakopiańskiej drogówki uczestniczący w działaniach ”Znicz 2019” w miejscowości Biały Dunajec podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcę hondy na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Mężczyzna jadąc lewym pasem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość wyprzedzając przy tym kolumnę pojazdów. Zignorował wezwania policjantów do zatrzymania się i podjął ucieczkę.

Tatrzańscy policjanci po pościgu zatrzymali 35-latka z Warszawy kierującego samochodem. W szaleńczej ucieczce ulicami miasta zagrażał życiu wielu osób. Ostatecznie znajdując się w sytuacji bez wyjścia ucieczkę zakończył na płocie.

Pościg i szaleńczy rajd zakopianką. Padły strzały. Kierowca został zatrzymany.

Pościg i szaleńczy rajd zakopianką. Padły strzały. Kierowca został zatrzymany.Tatrzańscy policjanci po pościgu zatrzymali 35-latka z Warszawy kierującego samochodem, który zignorował wezwanie do zatrzymania i podjął ucieczkę. W szaleńczym rajdzie ulicami miasta zagrażał życiu wielu osób. Ostatecznie znajdując się w sytuacji bez wyjścia ucieczkę zakończył na płocie.Wczoraj popołudniu policjanci zakopiańskiej drogówki uczestniczący w działaniach „ZNICZ 2019” w miejscowości Biały Dunajec podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcę hondy na brytyjskich numerach rejestracyjnych, który jadąc lewym pasem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość wyprzedzając przy tym kolumnę pojazdów. Kierowca zignorował wezwania policjantów do zatrzymania się i podjął ucieczkę. Policjanci drogówki rozpoczęli pościg. Uciekający samochód pędził miejscami z prędkością ponad 140 km/h. W okolicach Ustupu przed wjazdem do Zakopanego policjanci w poprzek drogi ustawili samochód, próbując zatrzymać szarżującego kierowcę. Ominął on jednak postawiony w poprzek samochód, lekko potrącając jednego z policjantów i kontynuował ucieczkę w kierunku Zakopanego. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze oraz w kierunku kół pojazdu. Ostatecznie przed rondem na ulicy Chramcówki uciekająca honda znalazła się w potrzasku. Dwa radiowozy z naprzeciwka zablokowały całą szerokość ulicy. Kierowca manewrując miedzy innymi pojazdami doprowadził do kolizji, która wyrzuciła pojazd na pobocze, kończąc szaleńczą ucieczkę na płocie. W tym miejscu kierowca i pasażerka zostali zatrzymani przez policjantów. Kierującym okazał się 35-latek z Warszawy, (który jak się okazało miał już zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem środków odurzających). W samochodzie znajdowała się również 26-letnia Ukrainka. Kontakt z kierowcą był utrudniony, nawet badanie alkomatem sprawiało mu problem, dlatego została pobrana od niego krew. Na miejscu trwały czynności z udziałem prokuratora. Aktualnie analizujemy zgromadzony dotychczas materiał, który po ocenie przez prokuratora i przesłuchaniu kierowcy skutkował będzie przedstawieniem zarzutów. 35-latek z Warszawy może odpowiedzieć za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, doprowadzenie do kolizji oraz jazdę bez uprawnień pomimo orzeczenia sądu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat oraz dodatkowo wysoka grzywna. OSTRZEGAMY!Zgodnie z ustawą o środkach przymusu, do zatrzymania pojazdu, który zagraża życiu, zdrowiu policjanta lub innych osób można wykorzystać broń palną. Niezatrzymanie się do kontroli, szaleńcza jazda i narażenie życia innych w pewnych sytuacjach może zmusić policjantów do sięgnięcia po broń.Oficer Prasowy KPP w Zakopanemasp.szt. Roman Wieczorek

Gepostet von Policja Zakopane am Samstag, 2. November 2019

Uciekający samochód pędził miejscami z prędkością ponad 140 km/h. W okolicach Ustupu przed wjazdem do Zakopanego policjanci w poprzek drogi ustawili samochód, próbując zatrzymać szarżującego kierowcę. Ominął on jednak postawiony w poprzek samochód, lekko potrącając jednego z policjantów i kontynuował ucieczkę w kierunku Zakopanego. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze oraz w kierunku kół pojazdu. Ostatecznie przed rondem na ulicy Chramcówki uciekająca honda znalazła się w potrzasku.

Źródło: Policja Zakopane

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News