Nadchodzi rejestracja samochodów przez internet. Ale nie tylko to

Nadchodzi rejestracja samochodów przez internet. Ale nie tylko to

tablica rejestracyjna

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy muszą być niemal cały czas na bieżąco z napływającymi informacjami odnośnie wszystkich nowości, jakie nadchodzą np. w przepisach ruchu drogowego, ale i nie tylko. Zdecydowana większość z nich jest jednak na plus i to cieszy najbardziej. A w drodze są już kolejne zmiany, które należy wprost nazwać – udogodnieniami.

Minister cyfryzacji udzielił wywiadu dla ”Rzeczpospolitej”, w którym mówił wiele o tym, jaki postęp procesów cyfryzacji nadszedł w ostatnim czasie i jaki jeszcze nadejdzie. Już od dłuższego czasu nie musimy posiadać przy sobie wielu dokumentów, gdyż te ”nosimy” w telefonie – także tych od pojazdu.

Marek Zagórski zdradził, że jedną z pierwszych rzeczy jaką będzie się teraz zajmował jego resort będzie sprawa rejestracji pojazdów online. –  Teraz nie ma takiej możliwości. W pierwszej kolejności rejestracji online będzie mógł dokonać dealer. Chcemy też umożliwić online zgłoszenie zbycia auta. Warto już o tym pamiętać. Choćby dlatego, by nie dziwić się, że przychodzą do nas zagraniczne mandaty nowego właściciela – powiedział minister.

Została również zdradzona informacja, że elektryczne prawo jazdy już technicznie istnieje. Teraz należy zmienić tylko jeden przepis, aby móc tę funkcję puścić w kraj. – Ja już widziałem cyfrowe prawo jazdy. Mogę powiedzieć, że będzie fajnym rozwiązaniem. Aby móc jeździć bez prawa jazdy, musimy jednak wyeliminować przepis, który nakłada na nas mandat za jego brak. Teraz sankcja wynosi 50 zł – powiedział Zagórski.

Kierowcy Ubera obowiązkowo będą wykonywać zdjęcia selfie. Wszystko dla bezpieczeństwa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News