Naćpany kierowca Audi przecenił swoje umiejętności. Śmierć poniosła pasażerka samochodu

Naćpany kierowca Audi przecenił swoje umiejętności. Śmierć poniosła pasażerka samochodu

Podaj dalej

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w ostatni weekend. Kierowca Audi będący pod wpływem narkotyków oraz alkoholu doprowadził do zdarzenia, w którym zginęła 24-letnia dziewczyna.

Do wypadku doszło w niedzielę (16 lutego br.) wieczorem w rejonie miejscowości Rusocice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący Audi A4 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W rezultacie najpierw uderzył w barierkę mostu, a następnie w drzewo.

Pojazdem podróżowały jeszcze dwie kobiety w wieku 24 i 34 lat. Kierowca oraz 34-letnia pasażerka z licznymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu trwała reanimacja 24-latki. Niestety nie udało się przywrócić jej czynności życiowych, kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Od kierującego pobrano krew do dalszych badań. Wstępnie wykazały, że był pod wpływem substancji psychotropowych oraz alkoholu, miał 1,2 promila. Przyczyny oraz przebieg tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśniają policjanci z żarskiej komendy pod nadzorem prokuratury.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeżeli sprawca spowodował go będąc pod wpływem narkotyków lub był nietrzeźwy, nawet do 12 lat.

Koń z woźnicą ucierpieli na skrzyżowaniu. Samochód wymusił im pierwszeństwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News