Na trasach RSMP pojawi się kolejny Hyundai i20 R5

Na trasach RSMP pojawi się kolejny Hyundai i20 R5

251 interakcji

Podaj dalej

Dla wszystkich fanów RSMP mamy świetne wieści. Do najmocniejszej klasy w stawce dołącza Maciej Lubiak w Hyundaiu i20 R5. Zawodnik właśnie poinformował o tym swoich fanów na Facebook’u.

43-letni Lubiak dosyć szybko postanowił powrócić do samochodu napędzanego na obie osie. Po niezbyt szczęśliwym sezonie 2018 w Oplu Adamie, w którym Maciej zaliczył łącznie 5 rajdów przyszła pora na pozytywne zmiany. Zawodnika w Hyundaiu i20 R5 zobaczymy w akcji już podczas czeskiej Valasski.

Maciej Lubiak: Nie znam kierowcy, który nie chciałby sprawdzić się za kierownicą samochodu R5, choćby w kilku rajdach. No może poza fabrycznymi kierowcami z WRC. Dla mnie to także było jedno z marzeń. Jesienią 2018 roku pomyślałem sobie, że jak nie teraz, to kiedy? Nie chciałem odkładać realizacji tego planu na później i zamówiłem i20 R5 w Hyundai Motorsport. Wiedziałem, że Hyundai mocno stawia na swój program kliencki, a samo auto jest szybkie i konkurencyjne, a do tego relatywnie rzadko spotykane na oesach.

Trudno nam się nie zgodzić z Maćkiem. W poprzednim sezonie za kierownicą takiego samochodu na polskich trasach oglądaliśmy tylko Łukasza Byśkiniewicza w barwach TVN Turbo. Zawodnik ponadto zdradził również, w jaki sposób podejdzie do rywalizacji w klasie 2.

Przed rozpoczęciem sezonu 2019 nie myślę o konkretnych wynikach czy pozycji na koniec sezonu. Myślę, że to byłoby nawet nierozsądne. Nie chcę się nakręcać. To jednak nie oznacza, że nie stawiam przed sobą konkretnych celów, bo one są w sporcie bardzo potrzebne, ale to są raczej moje „wewnętrzne” wyzwania. Chcę jeździć możliwie bezbłędnie, poprawiać tempo, coraz lepiej rozumieć samochód i czuć frajdę z jazdy. To wbrew pozorom sporo roboty.

Poza wspomnianą wcześniej Valasską Macieja Lubiaka zobaczymy w następujących rundach RSMP:

26-28 kwietnia: Rajd Świdnicki-KRAUSE (asfalt)
31 maja – 1 czerwca: Rajd Nadwiślański (asfalt)
12-14 lipca: Rally Elektrėnai (Litwa, szuter)
8-10 sierpnia: Rajd Rzeszowski – Rally Rzeszow (asfalt)
5-7 września: Rajd Śląska (asfalt)
4-6 października: Rajd Dolnośląski (asfalt)

Na prawym fotelu Hyundaia R5 zasiądzie pilot, który startował z Maciejem w ubiegłym sezonie, czyli Tomasz Borko.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News