Na polskich autostradach nauczysz się udzielania pierwszej pomocy

Na polskich autostradach nauczysz się udzielania pierwszej pomocy

Na polskich autostradach nauczysz się udzielania pierwszej pomocy

Podaj dalej

„Pierwszopomocni na drodze” jest ogólnokrajową akcją mająca na celu budowanie świadomości społecznej kierowców oraz edukację w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa na drogach. Szkolenia będą się odbywały na zlokalizowanych przy tzw. autostradowych MOP-ach.

Takie działania wpisują się w jeden z celów strategicznych GDDKiA jakim jest wzrost bezpieczeństwa użytkowników dróg. W sytuacji, gdy na drodze dochodzi do wypadku, częstym zjawiskiem jest strach przed udzieleniem pierwszej pomocy w obawie przed nieświadomym skrzywdzeniem ofiary zdarzenia. Jednak, jak twierdzą zawodowi ratownicy nie można zrobić większej krzywdy osobie, która na skutek odniesionych obrażeń nie oddycha.

W takiej sytuacji o życiu poszkodowanych decydują minuty. W ramach akcji podczas tegorocznych wakacji będzie przeszkolonych kilkuset kierowców zawodowych, ponieważ oni w większości wypadków bywają pierwszymi świadkami zdarzeń drogowych. Szkolenia będą się odbywały na Miejscach Obsługi Podróżnych (tzw. MOP-ach) usytuowanych wzdłuż autostrad biegnących przez Polskę. Uczestnicy szkolenia będą mogli między innymi zobaczyć praktyczny pokaz niesienia pierwszej pomocy ofiarom wypadku, nauczyć się resuscytacji, poznać działanie automatycznego defibrylatora i przetestować jego działanie na fantomie.

Terminy i miejsca MOP szkoleń:

• 13.07.2018 – A4, MOP Rudka (kier. Kraków)
• 20.07.2018 – A4, MOP Oleśnica Mała (kier. Wrocław)
• 27.07.2018 – A4, MOP Rudka (kier. Kraków)
• 03.08.2018 – A1, MOP Krzyżanów Zachód (kier. Katowice)
• 10.08.2018 – A1, MOP Krzyżanów Zachód (kier. Katowice)
• 24.08.2018 – A2, MOP Brwinów (kier. Warszawa)
• 31.08.2018 – A2, MOP Brwinów (kier. Warszawa)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News