Na podrabiane karty zatankował 94 tys. litrów paliwa

Na podrabiane karty zatankował 94 tys. litrów paliwa

Na podrabiane karty zatankował 94 tys. litrów paliwa

Podaj dalej

Policjanci z Gubina zebrali materiał dowody oraz zatrzymali 44-letniego mężczyznę, podejrzewanego o tankowanie paliwa przy użyciu wcześniej podrobionych kart. Łączna ilość pobranego w ten sposób paliwa to ponad 94 tys. litrów, co naraziło właściciela firmy na straty ponad 405 tys. złotych.

Policjanci z Referatu Kryminalnego w Gubinie w toku prowadzonych czynności ustalili, że na terenie gminy Gubin dochodzi do tankowania paliwa za pomocą podrobionych kart paliwowych. O taką działalność podejrzewali jednego z mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Posiadane przez nich informacje potwierdziły się.

Jak ustalono u przedstawiciela firmy transportowej, na szkodę której działał mężczyzna, proceder ten miał trwać od kwietnia do listopada br. W poniedziałek (26 listopada) funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Ponadto zabezpieczyli u niego między innymi ponad 50 kart z paskiem magnetycznym, skimer, kilka kompletów tablic rejestracyjnych oraz komputer.

Kryminalni dotarli także do pojazdu, który służył do kradzieży paliwa. W busie w przestrzeni ładunkowej znajdował się plastikowy pojemnik o pojemności 1000 litrów, do którego mężczyzna tankował paliwo. W środę (28 listopada) 44-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, gdzie został przesłuchany na powyższą okoliczność.

Mężczyźnie zarzuca się, że w okresie od kwietnia do listopada w trzech miejscowościach na terenie województwa lubuskiego, śląskiego i małopolskiego oraz w pięciu miejscowościach na terenie Włoch, dokonał łącznie 245 tankowań paliwa za pomocą co najmniej dziesięciu wcześniej podrobionych kart płatniczych.

Łączna ilość pobranego w ten sposób paliwa to ponad 94 tys. litrów, co naraziło właściciela firmy na straty ponad 405 tys. złotych. Do sprawy zabezpieczono majątek podejrzanego na kwotę 40 tys. złotych. Prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny, do którego sąd się przychylił. 44-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Za podrobienie kart grozi mężczyźnie kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za oszustwo co do mienia znacznej wartości kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News