Na kolejnych 11 MOPach pojawią się nowe stacje ładowania. Mamy listę

Na kolejnych 11 MOPach pojawią się nowe stacje ładowania. Mamy listę

ladowarka_greenway_o_mocy_150_kw_w_galerii_a2_w_poznaniu_to_najnowsza_wersja_szybkiej_ladowarki_delta-e1567069569419

Podaj dalej

GreenWay Polska wybuduje stacje ładowania samochodów elektrycznych na wybranych Miejscach Odpoczynku Podróżnych przy autostradach A1, A2 i A4. W wyniku przetargu zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w październiku 2019 r., spółka zainstaluje i będzie operatorem ogólnodostępnych ładowarek na kolejnych jedenastu MOPach.

GreenWay będzie dzierżawił fragmenty nieruchomości, na których zlokalizowane są MOP-y i dostarczał na nich płatne usługi ładowania samochodów elektrycznych.

Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska, powiedział:
Budowa infrastruktury ładowania na MOP-ach przy autostradach i drogach szybkiego ruchu to dla użytkowników tych pojazdów bardzo istotna zmiana na lepsze. Dzięki temu elektromobilni kierowcy wygodniej przejadą dłuższe trasy, a nasza sieć wzbogaci się o kilkadziesiąt nowych punktów”.

Według wstępnych założeń, stacje GreenWay Polska pojawią się w nowych lokalizacjach w pierwszej połowie 2021 r. Wymagana przez GDDKiA minimalna moc stacji wynosi 72 kW, jednak GWP rozważa posadowienie urządzeń o mocy do 150 kW. Ostateczne decyzje w tym zakresie zostaną podjęte po analizie możliwości przyłączenia stacji do sieci energetycznej, co w niektórych lokalizacjach może stanowić dość duże wyzwanie z uwagi na ograniczone zdolności sieci dystrybucyjnych.

Przetarg GDDKiA na dostarczenie usług ładowania obejmował w sumie 25 lokalizacji. Spośród nich, GreenWay będzie obsługiwał 11, w tym pięć w obu kierunkach, a jeden w jednym kierunku:

● Na A1 odc. Toruń-Tuszyn oraz odc. Pyrzowice – Gorzyczki:
2 MOP-y Ludwinowo (Północ, Południe)
2 MOP-y Głowno (Wschód, Zachód)
2 MOP-y Dobieszowice (Wschód, Zachód)
● Na A2 odc. Konin – Warszawa:
MOP Kozanki (w kierunku zachodnim)
MOP Zaborów (w kierunku wschodnim)
MOP Kuny (w kierunku zachodnim)
MOP Leonia (w kierunku wschodnim)
● Na A4 odc. Wrocław – Katowice
MOP Chechło (w kierunku wschodnim)

Poza wymienionymi powyżej lokalizacjami, GreenWay buduje stacje szybkiego ładowania na sześciu MOP-ach, w ramach przetargu ogłoszonego przez GDDKiA w lutym 2019 r. Realizacja tych projektów zakończy się jeszcze w 2020 r. Wraz z wyłonionymi obecnie lokalizacjami, GreenWay operować będzie stacjami ładowania na 17 MOP-ach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News