Znakomite ceny paliw na stacjach w Polsce! Tu zatankowałem benzynę za 5,89 zł/l, a mogłem taniej [ZOBACZ PARAGON]

Znakomite ceny paliw na stacjach w Polsce! Tu zatankowałem benzynę za 5,89 zł/l, a mogłem taniej [ZOBACZ PARAGON]

Niskie ceny paliw na Shell

Podaj dalej

W tym tygodniu ceny paliw w Polsce zaliczają nadzwyczajne obniżki. Spora w tym zasługa sieci Shell, która umożliwia nielimitowane rabatowanie stawek. W efekcie udało mi się dziś zatankować benzynę 95-oktanową za jedyne 5,89 zł/l, a na dowód pokazuję paragon.

Hurtowe ceny paliw ciągle spadają, ale trend zaczyna wyhamowywać. W obliczu słabnącej złotówki możemy być u szczytu obniżek na stacjach. Końcówka września będzie też prawdopodobnie ostatnią okazją do tankowania z zapoczątkowanymi w wakacje rabatami -30 gr/l. Sporo sieci porzuciło już tę promocję, ale na szczęście ta najbardziej atrakcyjna od sieci Shell potrwa do 30 września.

Stacja Shell
fot. Shell

Dlaczego promocja Shell jest tak dobra?

Promocja na stacjach Shell jest atrakcyjna nie tylko ze względu na możliwość obniżki o -30 gr/l podstawowej benzyny (Shell FuelSave 95) lub oleju napędowego (Shell FuelSave Diesel), a także o -10 gr/l LPG (Shell AutoGas). Liczba transakcji nie ma żadnego limitu, a jednorazowo można zatankować do 50 l paliwa. Warunkiem skorzystania z promocji jest założenie Shell Clubsmart, co na telefonie można zrobić w 2 minuty.

Dodatkowym atutem jest fakt, że każdy litr to 1 pkt do naszego konta Shell Clubsmart, które można powiększać każdymi zakupami na stacji. Zebrane punkty można wymieniać potem nie tylko na atrakcyjne vouchery, ale i płacić nimi za paliwo. Każde 10 pkt to 10 groszy, o które można obniżyć rachunek przy następnej transakcji. Regularnie pojawiają się też możliwości zebrania nawet kilkuset bonusowych punktów.

Shell - dystrybutor z "pistoletami"
fot. Marcin Zabolski

Ceny paliw marzenie, czyli jak zatankowałem benzynę za 5,89 zł/l?

Działanie promocji sprawdziłem dziś osobiście, wybierając się na stację Shell przy ul. Zgierskiej w Łodzi. Cena benzyny Shell FuelSave 95 już na pylonie wyglądała zachęcająco, bo stawka wynosiła tylko 6,19 zł/l. Po zatankowaniu 37,39 litrów 95-tki okazałem kasjerce wirtualną kartę Shell Clubsmart z aplikacji i od razu naliczył się rabat -30 gr/l. To oznacza, że stawka za benzynę spadła do 5,89 zł/l.

W praktyce zamiast 231,44 zł zapłaciłem tylko 220,23 zł, czyli zaoszczędziłem 11,21 zł/l. Wszystko widać jak na dłoni na zdjęciu paragonu, które załączam poniżej. Tak mało nie wydałbym na żadnej z konkurencyjnych stacji w pobliżu, a mogłem jeszcze mniej, gdybym wykorzystał zebrane wcześniej punkty Shell Clubsmart. Przed tankowaniem miałem ich 324, więc obniżając rachunek o 3,24 zł stawka za benzynę wyniosłaby w praktyce 5,80 zł/l! Z danych, które widać w aplikacji Shella wynika, że od początku trwania promocji zaoszczędziłem już ponad 70 zł na paliwie.

Paragon ze stacji Shell
fot. Marcin Zabolski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News