Złe wieści dla Elona Muska. Znawca, który przewidział wielkie kryzysy zapowiada koniec rumakowania szefa Tesli

Złe wieści dla Elona Muska. Znawca, który przewidział wielkie kryzysy zapowiada koniec rumakowania szefa Tesli

Podaj dalej

Ledwo Elon Musk został najbogatszym człowiekiem na świecie, a już słychać głosy o rychłym topnieniu majątku. Mówi o tym głośno znany inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys mieszkaniowy w USA w latach 2007-2008 (dorobił się na tym setek milionów dolarów). Jego zdaniem wartość akcji Tesli za moment pęknie, podobnie jak to był z tzw. bańką mieszkaniową.

Czy Elon Musk zbiednieje?

Pierwowzór bohatera oscarowego filmu „The Big Short” przypomniał, że 13 lat temu także akcje rosły i rosły. – Cieszcie się tym póki to trwa – napisał szef funduszu inwestycyjnego Scion Asset Management. Inwestycyjny guru już od pewnego czasu krytykuje wycenę akcji Tesli. Określa je „absurdalnie wysoką”, zauważając, że w ostatni czwartek ich wartość wzrosła o 60 mld dolarów. To tyle samo ile wartość rynkowa całego General Motors!

Michael Burry

Czy Michael Burry ma rację także teraz jest bardzo ciężko ocenić. Od lat Elon Musk i Tesla są typowani do spektakularnego upadku, a dzieje się coś zupełnie odwrotnego. Nie brakuje jednak znanych inwestorów, którzy wieszczą kolejne rekordy Tesli. Wśród nich jest m.in. Warren Buffett. Całe zawirowanie z właściwą oceną wynika m.in. z tego, że Tesla nie jest zwyczajnym producentem samochodów, bowiem często wkracza na terytorium nowych technologii.

Źródło: Business Insider

Elon Musk doprowadzi nie tylko do zakazu Diesla. Szef Tesli odmieni przyszłość motoryzacji bardziej niż myślisz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News