Za takie wyprzedzanie tylko surowe więzienie! Kierowca tira wjechał w auto z ogromną prędkością [WIDEO]

Za takie wyprzedzanie tylko surowe więzienie! Kierowca tira wjechał w auto z ogromną prędkością [WIDEO]

Śmiertelny wypadek przez bezczelne wyprzedzanie

Podaj dalej

Sezon wakacyjny już się rozpoczął, a to oznacza wzmożony ruch samochodów osobowych na drogach. Wielu polskich kierowców nie stroni od brawury, np. robiąc wyprzedzanie, spychając z drogi. O tym do czego to prowadzi, pokazuje szokujący film, na którym widać moment straszliwego wypadku osobówki z tirem.

Bezczelne wyprzedzanie

Do tej tragedii doszło w minioną sobotę, 10 lipca 2021 r. o godz. 19:00 na 94 kilometrze drogi federalnej R21 „Kola” koło Sankt Petersburga. Kierowca Toyoty RAV4 spychał z drogi innych uczestników ruchu, urządzając sobie wyprzedzanie środkiem drogi. Kierujący Chevroletem Cruze zauważył go bardzo późno i gwałtowanie odbił na częściowo szutrowe pobocze. Niesety auto wpadło w poślizg i wpadło pod rozpędzoną ciężarówkę.

Kierowca tira nie mógł w tej sytuacji nic zrobić. Prowadzący Chevroleta zginął na miejscu, bo pirat drogowy robił wyprzedzanie środkiem drogi. Sprawca tragedii ani na sekundę nie pomyślał, aby zawrócić. Oczywiście po takim wypadku nie było szans na uratowanie kogokolwiek z wraku Cruze’a. Pojazd był kompletnie zmasakrowany, co nie dziwi, bo w takich sytuacjach osobówka nie ma żadnych szans.

Tir zmasakrował Chevroleta Cruze
fot. rusdtp.ru

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News