Youtuber uwolnił z kagańca 600-konne Audi RS6 C8 i sprawdził ile faktycznie pojedzie na niemieckiej autostradzie

Youtuber uwolnił z kagańca 600-konne Audi RS6 C8 i sprawdził ile faktycznie pojedzie na niemieckiej autostradzie

Podaj dalej

Najnowsza generacja (C8) Audi RS6 to jedno z najgorętszych kombi na rynku. Nic dziwnego, że ludzie chcą weryfikować jego możliwości w oparciu o niezwykłą moc silnika.

Tej zaś jest bardzo dużo, bo aż 600 KM. To o 5 KM mniej niż poprzednia generacja, ale w najnowszej odsłonie RS6 została miękką hybrydą. Z maksymalnym momentem obrotowym 800 Nm to najlepiej przyspieszające RS6 w historii.

Od 0 do 100 km/godz. potrafi rozpędzić się w 3,6 sekundy, a do 200 km/godz. w równe 12 sekund. To zyski zaledwie o 0,1 sekundy, ale zawsze! Standardowo pojazd ma elektroniczne ograniczenie prędkości do 250 km/godz. Jednak na życzenie klienta, Audi usuwa ten kaganiec.

W takiej właśnie specyfikacji auto do testów dostał znany, holenderski Youtuber. Właściciel kanału AutoTopNL znany jest z tego, że zabiera supersamochody na niemieckie autostrady bez ograniczeń prędkości i tam właśnie daje im porządny wycisk. Nie inaczej było i tym razem.

Choć można mieć spore wątpliwości co do bezpieczeństwa przeprowadzanego testu (ruchu na tylko dwupasmowej autostradzie nie był mały) sprawdzian prędkości maksymalnej interesuje wiele osób. W najszybszej próbie youtuber rozpędził Audi RS6 do 305 km/godz.

To wartość, która jest idealnie zgodna z fabrycznymi danymi producenta. Co prawda telefon z systemem GPS wskazywał maksymalnie 303 km./godz. to jednak bardziej wiarygodne wydaje się wskazanie z prędkościomierza.

Tymczasem polecamy film poniżej, koniecznie z dźwiękiem. 4-litrowa V8-ka z twin turbo bardzo urzekająco wkręca się tam na wysokie obroty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News