Wypłata kierowcy Jarosława Kaczyńskiego rzuca na kolana! Tyle nie zarabia się nawet jeżdżąc na tirach po Europie

Wypłata kierowcy Jarosława Kaczyńskiego rzuca na kolana! Tyle nie zarabia się nawet jeżdżąc na tirach po Europie

Podaj dalej

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński starannie dobiera grono zaufanych ludzi. Ich oddanie wynika z pewnością po części z hojnych zarobków, bowiem nawet wypłata kierowcy byłego premiera zwala z nóg.

Do roli szofera zaangażowany jest warszawski radny, Jacek Cieślikowski. Oficjalnie pracuje jako asystent ds. koordynacji i struktur w terenie, a także jako główny specjalista ds. floty i logistyki. Jego zarobki prześwietliła redakcja „Super Expressu”. Kwota robi duże wrażenie, zwłaszcza na kierowcach zawodowych.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS
fot. Prawo i Sprawiedliwość

Ile zarabia kierowca Jarosława Kaczyńskiego?

Jak pokazują badania, są to wyższe zarobki niż średnio uzyskują kierowcy międzynarodowi. Jeżdżąc na tirach po Europie mediana wypłaty oscyluje wokół kwoty 8600 złotych brutto. Oczywiście można zarobić o wiele więcej, ale zależy to często od kursów i zasad premiowania, dodatków itp. Kierowca Jarosława Kaczyńskiego ma jednak w tym względzie dużą stabilizację.

71-letni poseł miesiąc w miesiąc płaci mu 11 tys. złotych. To więcej niż wielu programistów czy radców prawnych. Prezes PiS z pewnością świadomie przepłaca, ale w zamian liczy na odpowiedzialność i profesjonalizm. W końcu Jacek Cieślikowski ma za zadanie przewozić, choć może nie wynika to ze stanowiska, najważniejszą osobę w państwie. Zresztą sam radny jest już znany z tego, że jego majątek grubo przekracza milion złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News