Wypadek 17-latka podczas strajku kobiet! Kierowca Volkswagena wjechał w tłum. Jest nagranie

Wypadek 17-latka podczas strajku kobiet! Kierowca Volkswagena wjechał w tłum. Jest nagranie

Kierowca Passata wjechał w tłum protestujących

Podaj dalej

W wielu miastach Polski od kilku dni trwają wielotysięczne manifestacje po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Protesty odbywają się nie tylko w metropoliach, ale i mniejszych miejscowościach jak Szamotuły. Tam kierowca Volkswagena wjechał w tłum.

Kierowca Volkswagena staranował protestujących

Kilkaset osób rozpoczęło dziś protest na rynku w Szamotułach, po czym manifestacja przeniosła się pod siedzibę posłanki PiS, Marty Kubiak. Następnie protestujący udali się w stronę parafii pw. św. Krzyża i to tam doszło do niebezpiecznej sytuacji. Świadkowie zdarzenia nagrali moment, w którym srebrne kombi wjeżdża w manifestantów. Można je obejrzeć poniżej.

Kierowca Volkswagena Tourana nie zamierzał czekać przejście protestu i zaczął się przepychać swoim samochodem. W efekcie na miejscu został potrącony 17-latek. Szczęśliwie nie odniósł obrażeń i sam nie prosił o pomoc medyczną. O sprawie zawiadomiono szamotulską policję, która ukarała 54-letniego kierowcę VW mandatem karnym.

Dlaczego Polacy protestują

Falę protestów zainicjował czwartkowy wyrok TK, w którym stwierdzono, że przerywanie ciąży, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją. O zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej wnioskowały środowiska pro-life, które domagają się całkowitego zakazu aborcji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News