Wyjaśniamy krok po kroku, jak kierowcy mogą uzyskać dopłatę 120 zł na Diesel, benzynę lub LPG. Przysługuje wszystkim Polakom

Wyjaśniamy krok po kroku, jak kierowcy mogą uzyskać dopłatę 120 zł na Diesel, benzynę lub LPG. Przysługuje wszystkim Polakom

Diesel ceny paliw najdrożej

Podaj dalej

Ceny na stacjach paliw utrzymują się na dość wysokim poziomie i niewiele wskazuje na to, żeby miały szybko spaść. Diesel i benzyna w najbliższym czasie średnio będą kosztować wyraźnie powyżej 5 zł za litr. LPG także w wielu miejscach nie może zejść poniżej 2,50 zł za litr. W tym okresie warto zatem pobrać dofinansowanie nawet 120 zł na paliwo. Szczegóły TUTAJ.

Jak odebrać pieniądze?

Dotacja polega na otrzymaniu karty przedpłaconej, którą można zapłacić na dowolnej stacji paliw. Może to być Diesel, benzyna lub LPG, nie ma żadnych ograniczeń. Limitem jest jedynie wartość kwoty na karcie, która wynosi maksymalnie 120 złotych. Jest ona przyznawana tym, którzy zdecydują się na zmianę opon. To zresztą dobry czas, ponieważ śmiało można już pożegnać zimówki i wybrać opony letnie lub całoroczne o wysokim standardzie. Wszystkie ich detale opisano TUTAJ.

karta przedpłacona Michelin

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Odbiór karty jest możliwy jeśli zmienimy opony ze swoich obecnych na nowe, letnie ogumienie marki MICHELIN. W przypadku zakupu w rozmiarze 18 cali lub większych, nabywca otrzymuje kartę z kwotą 120 zł do wykorzystania na stacjach paliw. Jeżeli kupimy mniejsze, tj. 16-tki lub 17-ki wówczas karta będzie doładowana kwotą 60 złotych. Warto skorzystać z tej okazji jak najszybciej, ponieważ akcja specjalna trwa tylko do końca kwietnia. Liczba kart też jest limitowana do 1600 sztuk (karty na 120 zł) oraz 3400 sztuk (karty na 60 zł). Uwaga ważne! Zakupy należy zrobić klikając TUTAJ.

Korzyści jest więcej

Wiele osób zapyta, czy w ogóle potrzebują nowych opon letnich MICHELIN? Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak bardzo technologie poszły do przodu, a akurat francuski potentat na innowacje stawia najmocniej w branży. Efektem tego jest stworzenie opon, na których można przejeździć cały okres użytkowania obecnego auta. Mowa o okresie kilku lat z niemal tą samą wydajnością jak w przypadku nowych opon. To może wydawać się niemożliwe, bo zazwyczaj ogumienie po kilku sezonach już nie działa jak w nówkach. Wtedy jednak nowe technologie MICHELIN mówią „potrzymaj mi piwo”.

Opona letnia Michelin Primacy 4

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

To nowinką jest technologia EverGrip, która zapewnia utrzymanie właściwości opony przez cały okres życia opony. Inżynierowie zaprojektowali ogumienie tak, aby dawało bezpieczeństwo nawet, gdy bieżnik zetrze się do 1,6 milimetra! To nie jest jednak żadna magia, a innowacyjna, wielowarstwowa kompozycja mieszanek, które umożliwiają dynamiczną zmianę kształtu nacięć. Wraz ze ścieraniem się bieżnika niektóre rowki się poszerzają lub odsłaniają się nowe lamele, dzięki czemu wydajność opony utrzymuje się na zbliżonym poziomie.

Gdzie zastosowano tę technologię?

EverGrip jest podstawą wszystkich opon letnich francuskiej marki. Jest dostępna chociażby w oponach MICHELIN Primacy 4, które nadają się do każdego auta osobowego. Jeżeli pojazd posiada nieco więcej mocy i lubimy czasem zaszaleć na trackdayu to warto spojrzeć na model MICHELIN Pilot Sport 4S. To opona, która także jest rewolucyjna pod jeszcze jednym względem, ponieważ łączy wysoką przyczepność i wpływ na niski poziom spalania. Co ciekawe, stworzono też dedykowaną wersję dla SUV-ów, bowiem te popularne konstrukcje generują dużo większe obciążenia. Jest to konkretnie model MICHELIN Pilot Sport 4 SUV, który jest tak dobry, że producenci aut premium dają je na pierwszy montaż.

Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV na Mercedesie

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Do opon letnich, które uprawniają do pobrania karty na paliwo są też opony całoroczne MICHELIN. Innowacyjna konstrukcja modelu MICHELIN Crossclimate+ sprawia, że to uniwersalne ogumienie zapewnia nieosiągalny dla konkurencji poziom bezpieczeństwa zarówno latem i zimą. Warto wiedzieć, że ta technologia dostępna jest też dla pojazdów dostawczych, co powinni docenić zwłaszcza kurierzy pracujący w regionach górskich. Dla nich stworzono oponę MICHELIN Agilis Crossclimate. Jeżeli zainteresowały was możliwości wymieniony opon warto poczytać o nich więcej TUTAJ i stamtąd zrobić zakupy, uprawniające do odebrania karty przedpłaconej.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News