Wstrząsający pościg za pijanym kierowcą ciężarówki. Policjanci musieli strzelać!

Wstrząsający pościg za pijanym kierowcą ciężarówki. Policjanci musieli strzelać!

Podaj dalej

Tydzień temu na terenie Rosji doszło do spektakularnej akcji policji. Funkcjonariusze ścigali pijanego kierowcę ciężarówki, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. W końcu zrobiło się tak niebezpiecznie, że trzeba było otworzyć ogień.

Co za pościg!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 17 września 2020 r. w rejonie usolskim w obwodzie irkuckim. Kierowca ciężarówki zignorował polecenie policji do zatrzymania się i ruszono w pościg. Uciekinier jechał wężykiem, spychając inne uczestników ruchu z drogi i to o cud, że nikogo nie staranował. W końcu policja sięgnęła po ostrzejsze środki.

Jeden z funkcjonariuszy ostrzelał koła pojazdu, co ostatecznie unieruchomiło ciężarówkę. Policjanci wytargali z kabiny kompletnie pijanego mężczyznę. W dodatku 39-letni mieszkaniec wsi Tajturka nie posiadał prawa jazdy. Ciężarówkę nie posiadającej żadnego ubezpieczenia ukradł z terenu tartaku, gdzie pracuje.

Ma przechlapane

Teraz mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, gdzie odpowie na szereg zarzutów. Będzie się musiał tłumaczyć z kierowania nieubezpieczonym pojazdem bez uprawnień, za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz zignorowanie poleceń policji. Swoje postępowanie teraz może przemyśleć, bowiem traifł na 10 dni do aresztu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News