Wspaniały prezent od Orlenu dla tankujących diesel w Polsce! Teraz będzie to tańsze i dużo wygodniejsze

Wspaniały prezent od Orlenu dla tankujących diesel w Polsce! Teraz będzie to tańsze i dużo wygodniejsze

Nawodne stacje Orlen

Podaj dalej

Od majówki PKN Orlen uruchomił 7 nowych stacji paliw w Polsce. Nowe obiekty były bardzo wyczekiwane, bo tankujący diesel uzupełniają go taniej i wygodniej. Specjalna akcja potrwa do końca września.

Taniej i wygodniej

Z okazji długiego majowego weekendu PKN Orlen, wzorem lat poprzednich, na północy Polski otworzył nietypowe obiekty z paliwem. Są to konkretnie nawodne stacje paliw, na których żeglarze i motorowodniacy mogą zatankować m.in. diesel do swoich łodzi. Ponieważ można to zrobić na wodzie, spadają koszty, bo nie trzeba dowozić kanistrów samochodem.

Oprócz wygody, ważne jest tu także bezpieczeństwo. Nawodne stacje paliw zaprojektowano z myślą o ochronie środowiska. Obiekty mają dwupłaszczowe zbiorniki oraz całodobowy zdalny pomiar i system wykrywania wycieków. Dodatkowo zastosowano w nich bezodpływową betonową tacę jako osłonę modułu zbiornika. To ważne, bo zapobiega ewentualnemu przenikaniu zanieczyszczeń do gruntu lub wody.

Nawodna stacja paliw ORLEN
fot. PKN Orlen

Nawodne stacje Orlenu dysponują też przeciwrozlewowym rękawami sorbcyjnymi, które zabezpieczają środowisko przed niekontrolowanym wyciekiem. Co więcej, nie ma mowy o wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery, ponieważ zamontowano tam hermetyczny system odsysania par. Zresztą, nawet jeśli jakiś wyciek by się zdarzył, to placówki mają niezbędny sprzęt do neutralizacji wycieków.

Gdzie znajdziemy nawodne stacje paliw Orlenu?

Podpłynięcie do stacji paliw w tym roku będzie możliwe w 7 lokalizacjach. Nad Morzem Bałtyckim zrobimy to w Pucku, a nad Zalewem Zegrzyńskim w Nieporęcie. Najwięcej tego typu placówek znajdziemy jednak na Mazurach, bo w Mikołajkach, Pięknej Górze, Sztynorcie, Giżycku i Węgorzewie. W tej ostatniej lokalizacji przy Ośrodku ZHP „Mamry” dostęp może być utrudniony w dniach od 4 maja do 15 czerwca. Wiąże się to z modernizacją nabrzeża.

Warto wiedzieć, że płatności będzie można wykonać wygodnie kartą płatniczą lub przez aplikację Orlen Pay. Tak samo jak w przypadku przydrożnych stacji paliw Orlenu, będzie można tam zbierać punkty VITAY. Nawodne stacje paliw otrzymają też asortyment z artykułami spożywczymi i przemysłowymi. Dostępne mają być też podstawowe akcesoria do łodzi motorowodnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News