Wspaniałe informacje dla fanów Roberta Kubicy i F1! Polacy oszaleją ze szczęścia [WIDEO]

Wspaniałe informacje dla fanów Roberta Kubicy i F1! Polacy oszaleją ze szczęścia [WIDEO]

Gra planszowa Formula’21GP

Podaj dalej

Gdy 15 lat temu Robert Kubica przebojem wszedł do F1, popularność królowej sportów motorowych w Polsce przerosła oczekiwania. Jednym z owoców tej pasji jest powstanie niesamowitej gry planszowej Formula’21GP. Tak, grę opartą na tym, co dzieje się w F1 stworzyli Polacy i jest do tego stopnia zachwycająca, że objęliśmy ją patronatem.

Co to jest Formula’21GP?

Jest to gra dla 1 lub nawet 6 graczy w wieku od 9 lat wzwyż. Oferuje dwa poziomy trudności, konkretnie Sprint oraz Grand Prix. W uproszczonym wariancie, czyli sprincie postawiono na szybką i lekką rozgrywkę. Natomiast w wariancie pełnego Grand Prix możemy poświęcić na zabawę nawet 2 godziny. Zasady pełnej rywalizacji szczegółowo tu odwzorowano.

Gra planszowa Formula'21GP

W grze nie brakuje takich elementów jak zjazdy do alei serwisowej, zmienne warunki pogodowe, żółte flagi czy samochodów bezpieczeństwa. Wdrożono także zarządzanie hybrydowym systemem odzyskiwania energii (ERS), gdzie odzyskaną energię możemy przeznaczyć na dodatkowy ruch, atak lub obronę.

Tory i zespoły

Co ciekawe, w Formula’21GP samemu buduje się tor wyścigowy. Może stworzyć własny, wymarzony obiekt lub odwzorować nitkę toru z rzeczywistości. Autorzy zapewniają, że w finalnej wersji gry, znajdziemy w instrukcji kilka gotowych schematów torów. To pozwoli rozgrywać kolejne partie gry na innym torze, symulując w ten sposób cykl mistrzostw świata F1.

Gra dedykowana jest pasjonatom wyścigów, ale również tym, którzy szukają w grach planszowych czegoś więcej niż tylko rzucania kostką. Nie ma tu mowy o przypadkowym rozstrzyganiu zdarzeń, bowiem ruchy bolidów wykonujemy w oparciu o losowane karty akcji. Jednak żaden z graczy nie będzie z góry skazany na porażkę, bowiem pechowo wylosowane wolniejsze karty można łączyć w mocniejsze zagrania, podnosząc nieco poziom ryzyka.

Gracze mają do dyspozycji 6 zespołów, każdy unikatowy pozwalający na nieco odmienną taktykę w wyścigu. Teamy będą na tyle zbalansowane, że każdym da się wygrać wyścig. Za pomocą kart, gracz decyduje o prędkości, zużyciu opon czy poziomie ryzyka decydując się na konserwatywną jazdę na twardych oponach lub bardziej agresywną na oponach miękkich, które szybciej się zużywają.

Planszówka w pojedynkę

Sama walka koło w koło jest na tyle rozbudowana, że pozwala na zacięte pojedynki pomiędzy graczami. Na swoją korzyść można wykorzystać np. strefy DRS, które pozwalają trzymać się bliżej rywali, czy odpowiedni moment na zjazd do alei serwisowej po wymianę opon, np. podczas fazy Safety Car! Drogą do sukcesu jest utrzymywanie najszybszej prędkości, dobrej kondycji opon i minimalizowanie ryzyka.

Autorzy zaprojektowali również system gry w pojedynkę walcząc z tzw. Botami, które mają przypisaną losową strategię o różnych poziomach trudności.

Gra planszowa Formula'21GP

Kiedy pojawi się gra?

Każdy kto lubi takie nietuzinkowe, angażujące gry może teraz wesprzeć ten projekt. Premierę zaplanowano na październik/listopad na platformie Kickstarter. Dla niewtajemniczonych, Kickstarter pomaga niezależnym twórcom realizować projekty dzięki wsparciu społeczności, a wspierający w zamian otrzymują w ten sposób produkt, który nigdy bez tego wsparcia by nie powstał. Z kolei im więcej wspierających, tym bardziej „na bogato” gra będzie wydana. Zatem jej obecna forma może być tylko lepsza i zawierać jeszcze więcej komponentów np. więcej zespołów!

Zachęcamy do zapisania się do Kickstarera TUTAJ i kliknięcie „obserwuj projekt Formula’21GP” (ang. „Notify me on launch”), co pozwoli otrzymać specjalne powiadomienie o starcie kampanii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News