Wrócili! YouTube zdjął bana z Kanału Sportowego. Ależ to były paraliżujące godziny. Co się stało?

Wrócili! YouTube zdjął bana z Kanału Sportowego. Ależ to były paraliżujące godziny. Co się stało?

Kanał Sportowy wrócił na YouTube

Podaj dalej

„To jeszcze nie nasz koniec” – napisał na Twiterze Mateusz Borek, po czym po około kwadransie Kanał Sportowy znów zaczął działać. YouTube zgodził się zdjąć bana z popularnego kanału, który dziś nieoczekiwanie zamilkł na mniej więcej 3 godziny.

Co dalej z Kanałem Sportowym?

Usunięcie Kanału Sportowego z YouTube wstrząsnęło dziś polskim internetem. Po popołudniowym banie posypało się tysiące komentarzy. Przedstawiciele Kanału Sportowego natychmiast rozpoczęli próby skontaktowania się z platformą i około 18:00 kanał posiadający ponad pół miliona subskrypcji znów był dostępny.

„Cała sprawa daje mocno do myślenia co do przyszłości” – napisał na Twitterze Michał Pol, który wraz z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim założyli KS. Nic dziwnego przerwa w nadawaniu tak komercyjnego projektu to spory kłopot dla rozrastającego się biznesu. Kanał Sportowy posiada szereg umów reklamowych, a niepewność co do możliwości publikowania zapewne zmusi do poszukiwania alternatywnych platform.

Czy Kanał Sportowy postawi na coś innego niż YouTube?

Na razie żadne takie deklaracje nie padły, ale słowa Michała Pola dają do myślenia. Być może Kanał Sportowy zbada możliwości pewnych alternatyw. Zapewne twórcy będą musieli bardziej uważać na poruszane tematy. Spekuluje się, że jednym z powodów, za który YouTube nałożył bana był odcinek programu „Oktagon Live”. Poruszono w nim temat transpłciowej Amerykanki, która po zmianie płci (z męskiej na żeńską) bije się w MMA z kobietami. Materiał nie jest już dostępny online.

Kanał Sportowy publikuje na YouTube od marca 2020 r. Wysoka popularność pozwoliła wygenerować milionowe wpływy. Początkowo tematyka Kanału Sportowego była skupiona na piłce nożnej, ale szybko znaleziono miejsce także na inne sporty. Cykliczny program ma już Formuła 1 w postaci Pol Position, w którym Michał Pol omawia niuanse F1 z Cezarym Gutowskim i Aldoną Marciniak. W jednym z Hejt Parków wziął udział też utytułowany kierowca rajdowy, Kajetan Kajetanowicz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News