Wielokrotne dachowanie taksówki na lotnisku przy 140 km/h! Klient prosił o szybką jazdę, żeby zdążyć na samolot

Wielokrotne dachowanie taksówki na lotnisku przy 140 km/h! Klient prosił o szybką jazdę, żeby zdążyć na samolot

dachowanie-taksowki-na-lotnisku

Podaj dalej

Niesamowity wypadek nagrano na parkingu rosyjskiego lotniska Kolcowo w Jekaterynburgu. Kamery uchwyciły dachowanie taksówki, która spektakularnie wtargnęła na parking. To cud, że nikt nie zginął.

Proszę jechać szybciej

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 lipca 2020 r. Klient poprosił taksówkarza, aby pojechał nieco szybciej, bo spieszył się na samolot. 55-letni taryfiarz wziął to sobie zbyt mocno do serca. Wjeżdżając na teren lotniska miał na liczniku prędkość 140 km/godz., przez co nie zmieścił się w zakręt. Doszło do wielokrotnego dachowania.

Powyższy film pokazuje ujęcia z różnych kamer. Przy kolejnych obrotach z Volkswagena Polo wypadały kolejne elementy, w tym silnik, który wylądował na Skodzie Octavii. Łącznie uszkodzono 3 zaparkowane samochody. Szczęśliwie 45-letni pasażer nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podobnie kierowca taksówki, który w momencie wypadku był trzeźwy.

Życie to nie film

Być może rosyjski taksówkarz zainspirował się nieco serią filmów Luca Bessona „Taxi”, gdzie główny bohater dowozi klientów ekstremalnie. Niestety produkcja jest tylko fikcją, a próbowanie technik ofensywnej jazdy sportowej w otwartym ruchu drogowym, to droga do katastrofy. Tu na szczęście nikt nie zginął, ale to tylko łut szczęścia. Oby nagranie było przestrogą przed podobnymi próbami wcielenia się w filmowego Daniela Moralesa. Jego podwózkę na lotnisko zobaczycie poniżej od 13:43.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News