Wielka awaria Paczkomatów InPost! Czy można podjechać odebrać paczkę? Musisz to zrobić inaczej

Wielka awaria Paczkomatów InPost! Czy można podjechać odebrać paczkę? Musisz to zrobić inaczej

Aplikacja InPost do Paczkomatu

Podaj dalej

W Wielki Piątek sporo osób planowało podjechać do Paczkomatów InPost, aby odebrać przesyłki przed Świętami Wielkanocnymi. Niestety awaria systemu niektórym mocno pokrzyżowała plany. Jak w takiej sytuacji wyjąć paczkę ze skrytki?

Na czym polega awaria Paczkomatów?

Raporty o awarii zaczęły spływać w piątek, 2 kwietnia już w okolicach południa. Odbiorcy nie otrzymywali kodów odbioru lub ich status w aplikacji nie umożliwiał otworzenia skrytki. Kłopoty pojawiły się jednak także w przypadku nadawania, ponieważ mimo że były wkładane do Paczkomatów, w aplikacji brakowało jakiegokolwiek śladu po nich. Jeszcze inni po opłaceniu nadania dalej mieli przesyłkę figurującą jako „nieopłacona”.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Tuż przed 21:00 poinformowano, że systemy Paczkomatów InPost znów działają, ale nie oznacza to końca problemów. Firma pracuje bowiem nad „usuwaniem skutków awarii”. W praktyce oznacza to, że wciąż przesyłki mogą mieć wadliwe status, a kody odbioru mogą dochodzić z opóźnieniem. Z tego względu InPost przedłużył wszystkim oczekującym możliwość odbioru zamówień przez dodatkowe 48 godzin. Przez ten czas, każdy odbiorca powinien mieć rozwiązane problemy.

Rychło w czas

InPost miał w zasadzie szczęście, że awaria przypadła na okres tuż przed Świętami Wielkanocnymi. W ten weekend mało kto będzie nadawał paczki, nie mówiąc już o odbieraniu ich przez kurierów. Można było sobie zatem pozwolić na wydłużenie czasu na odbiór, choć dla wielu to żadne pocieszenie. W końcu Polacy zaplanowali wyjazdy świąteczne, a konieczność dłuższego wyczekiwania na usprawnienie systemu mogła zrujnować komuś plany. Wiele osób doświadcza zatem funkcjonowania Paczkomatów InPost inaczej niż zwykle. Te kojarzą się w końcu z błyskawicznymi realizacjami, ale tym razem niektórzy muszą uzbroić się w cierpliwość.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News