Wielka awaria Paczkomatów InPost! Czy można podjechać odebrać paczkę? Musisz to zrobić inaczej

Wielka awaria Paczkomatów InPost! Czy można podjechać odebrać paczkę? Musisz to zrobić inaczej

Podaj dalej

W Wielki Piątek sporo osób planowało podjechać do Paczkomatów InPost, aby odebrać przesyłki przed Świętami Wielkanocnymi. Niestety awaria systemu niektórym mocno pokrzyżowała plany. Jak w takiej sytuacji wyjąć paczkę ze skrytki?

Na czym polega awaria Paczkomatów?

Raporty o awarii zaczęły spływać w piątek, 2 kwietnia już w okolicach południa. Odbiorcy nie otrzymywali kodów odbioru lub ich status w aplikacji nie umożliwiał otworzenia skrytki. Kłopoty pojawiły się jednak także w przypadku nadawania, ponieważ mimo że były wkładane do Paczkomatów, w aplikacji brakowało jakiegokolwiek śladu po nich. Jeszcze inni po opłaceniu nadania dalej mieli przesyłkę figurującą jako „nieopłacona”.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Tuż przed 21:00 poinformowano, że systemy Paczkomatów InPost znów działają, ale nie oznacza to końca problemów. Firma pracuje bowiem nad „usuwaniem skutków awarii”. W praktyce oznacza to, że wciąż przesyłki mogą mieć wadliwe status, a kody odbioru mogą dochodzić z opóźnieniem. Z tego względu InPost przedłużył wszystkim oczekującym możliwość odbioru zamówień przez dodatkowe 48 godzin. Przez ten czas, każdy odbiorca powinien mieć rozwiązane problemy.

Rychło w czas

InPost miał w zasadzie szczęście, że awaria przypadła na okres tuż przed Świętami Wielkanocnymi. W ten weekend mało kto będzie nadawał paczki, nie mówiąc już o odbieraniu ich przez kurierów. Można było sobie zatem pozwolić na wydłużenie czasu na odbiór, choć dla wielu to żadne pocieszenie. W końcu Polacy zaplanowali wyjazdy świąteczne, a konieczność dłuższego wyczekiwania na usprawnienie systemu mogła zrujnować komuś plany. Wiele osób doświadcza zatem funkcjonowania Paczkomatów InPost inaczej niż zwykle. Te kojarzą się w końcu z błyskawicznymi realizacjami, ale tym razem niektórzy muszą uzbroić się w cierpliwość.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News