Wciąż można sięgnąć po jednorazowy dodatek finansowy na paliwo. Oto ile naprawdę się dostaje i jak są przekazywane pieniądze

Wciąż można sięgnąć po jednorazowy dodatek finansowy na paliwo. Oto ile naprawdę się dostaje i jak są przekazywane pieniądze

paliwo benzyna diesel ceny paliw

Podaj dalej

Drogie paliwo z pewnością nie ułatwia życia Polakom, ale wciąż są możliwości na jakąkolwiek poprawę sytuacji. Jeszcze przez nieco ponad 2 tygodnie mogą sięgnąć po jednorazowy dodatek finansowy na paliwo. Do wydania jest niemało pieniędzy, a forma ich przekazania jest wyjątkowo wygodna. Ze szczegółami można się zapoznać TUTAJ.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Jak dostać jednorazowy dodatek na paliwo?

W celu zagwarantowania tego, że pieniędze zostaną wydane na paliwo, środki nie będą przekazywane w gotówce lub przelewem na konto. Uznano, że najprostszą formą będzie wydawanie ich w formie bonów paliwowych Orlenu. Oznacza to, że po ich zdobyciu wystarczy udać się na dowolną stację sieci Orlen w Polsce i z użyciem bonu opłacić tankowanie paliwa.

Bony mają różną wartość, a regulują to zapisy specjalnej akcji promocyjnej Michelin i Oponeo. Wystarczy bowiem wejść TUTAJ i wybrać, a następnie zakupić komplet (4 szt.) innowacyjnych opon Michelin. Jeśli zakupimy ogumienie w rozmiarze 16 lub 17 cali, to otrzymamy bon o wartości 60 zł. Jednak w przypadku zakupu opon na obręcze 18 cali lub większe, wtedy wartość bonu to już 120 zł. Ten jednorazowy dodatek finansowy w formie bonu jest wysyłany w ciągu 10-12 tygodni od zamówienia.

Opona Michelin Pilot Alpin 5
fot. Michelin

Można wydawać jeszcze mniej

Kierowcy mogą zmniejszyć swoje wydatki na paliwo nie tylko za pomocą bonu. Pomagają w tym także objęte promocją innowacyjne opony Michelin. Dzięki zoptymalizowanemu oporowi toczenia, nawet opony zimowe wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa. Dodatkowo technologia EverGrip zapewnia nam dobre opony na długie lata i brak konieczności kupowania kolejnych w krótkim czasie. Dzięki wspomnianej technologii Evergrip, nawet w przypadku stępienia bieżnika do prawnego minimum (1,6 mm) opona cały czas zapewnia bezpieczeństwo.

Takie nowinki znajdziemy chociażby w oponie Michelin CrossClimate 2. To najnowsza odsłona najlepszych opon całorocznych na rynku, które w Polsce są coraz popularniejsze. Promocją objęto także rewelacyjne opony zimowe Michelin Alpin 6, które zapewniają niezwykle krótką drogę hamowania. Najbardziej wymagający mogą postawić na model Michelin Pilot Alpin 5, który montuje się fabrycznie w autach klasy premium (Audi, BMW, Mercedes-AMG, Porsche). Co ważne, wiele modeli mają dedykowane wersje dla aut generujących większe obciążenia, np. SUV-ów.

Michelin Pilot Alpin 5 SUV
fot. Michelin

Wszystkie informacje o oponach, a także regulamin akcji można przeczytać TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News