Wchodzą duże zmiany dla polskich kierowców! Nie trzeba już mieć opon zimowych. Jak można to obejść?

Wchodzą duże zmiany dla polskich kierowców! Nie trzeba już mieć opon zimowych. Jak można to obejść?

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Podaj dalej

Sezon wakacyjny już za nami, a to oznacza, że za horyzontu powoli wyłania się termin sezonu zmiany opon z letnich na zimowe. Jednak w tym roku dla wielu zmotoryzowanych to może być ostatnia przekładka na jakiś czas. To wszystko zasługa innowacyjnej technologii, która została dokładnie przedstawiona TUTAJ.

Postępujące zmiany klimatu sprawiły, że przez lata mieszkańcy wielu polskich miast nie mieli szansy zobaczyć śniegu zimą. Choć ta ostatnia była wyjątkowo długa, to nigdy nie wiadomo, czy nie była to pewna anomalia. Poprzednie lata powodowały, że polscy kierowcy zaczęli kwestionować sens opon zimowych. Z drugiej strony obfite opady śniegu minionej zimy skłaniały ku trzymaniu zimówek.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Nie można się dziwić, że kierowcy mają już pewien mętlik w głowie, ale na szczęście dziś mogą zdecydować się na coś lepiej dopasowanego. Mowa o oponach całorocznych nowej generacji, które pojawiają się dopiero od tego roku. To konkretnie Michelin Crossclimate 2, czyli kontynuacji hitowej opony na lato i zimę. Już poprzednia ewolucja w niezwykły sposób podniosła poprzeczkę dla opon całorocznych. Teraz inżynierowie Michelin zdołali pójść o kilka kroków dalej.

Jakie opony zimą do miasta?

Michelin Crossclimate 2 to opona, która zaskakuje wydajnością, mimo że w teorii takie uniwersalne ogumienie ma złą opinię. Dzięki nowym technologiom udało się zbudować je tak, że latem nowy Crossclimate 2 hamuje znakomicie na suchej i mokrej nawierzchni. Z kolei zimą nigdy nie brakuje trakcji podczas przyspieszania i hamowania na śniegu. Co ciekawe, na oponach znajdziemy oznaczenie 3PMSF, czyli potwierdzenie, że można jej używać w miejscach, gdzie obowiązkowe są opony zimowe.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Pojawienie się opon całorocznych Michelin przekonało już wielu kierowców, dzięki czemu coraz częściej są one wybierane przez klientów. Michelin Crossclimate 2 raczej utrzyma ten trend, ponieważ niezależne testy TÜV wykazały, że wśród opon całorocznych jest to absolutny lider pod kątem drogi hamowania na suchej nawierzchni. Nowy Crossclimate 2 zajął też pierwsze miejsce pod względem hamowania i trakcji na śniegu. Co więcej, w testach TÜV okazało się, że opony są niezwykle trwałe i działają świetnie nawet, gdy bieżnik ma 1,6 mm (sprawdź TUTAJ).

Czy opony zimowe są jeszcze potrzebne?

Wydajność i żywotność opon Michelin Crossclimate 2 daje do zrozumienia, że są to opony nawet na lata. Czy to oznacza, że wulkanizatorzy splajtują, gdy sporo kierowców przejdzie na te opony? Oczywiście, możliwa jest mniejsza częstotliwość klientów, ale należy pamiętać, że dedykowana na zimę opona zawsze będzie przewyższać całoroczne. Mimo świetnych osiągów Crossclimate 2, zawsze zimówki sprawdzą się w większej liczbie zimowych sytuacji.

Michelin Pilot Alpin 5

Jeżeli szukacie stricte opon zimowych to warto sprawdzić TUTAJ, czy możecie pozwolić sobie na topowy model Michelin Alpin 6. Oprócz znakomitego poziomu bezpieczeństwa, ta opona może pochwalić się technologię EverWintergrip. To oznacza, że nawet, gdy bieżnik jest już niski, to ogumienie pracuje skutecznie. To efekt tego, że ze ścieraniem się wierzchniej warstwy, „dokopujemy się” do kolejnych, dopasowanych do niższego bieżnika. Warto zwrócić też uwagę na Michelin Pilot Alpin 5, która wpływa na niższe spalanie (tak, zimą!) oraz ma sportowe osiągi. Nic dziwnego, że na pierwszy montaż wybierają je Audi, AMG Mercedes, BMW i Porsche.

Tankowanie za darmo do 120 zł

Jeżeli planujecie zakup tych nowoczesnych opon całorocznych lub zimowych, to najlepiej jest zrobić to TUTAJ. Aktualnie trwa fantastyczna promocja, która przy zakupie opon 18-calowych lub większych uprawnia do odbioru karty na paliwo o wartości 120 zł. Można ją wykorzystać na dowolnej stacji paliw. W przypadku zakupu 16-tek lub 17-tek bonus paliwowy wyniesie 60 zł. Jak to dokładnie zrobić dowiesz się TUTAJ.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News