W Polsce powstanie pomnik Grety Thunberg! Można już głosować gdzie ma stanąć

W Polsce powstanie pomnik Grety Thunberg! Można już głosować gdzie ma stanąć

Pomnik Grety Thunberg w Polsce

Podaj dalej

Greenpeace chce sfinansować pomnik Grety Thunberg w Polsce. Ekoaktywistka jest międzynarodowym symbolem walki ze zmianami klimatu, odchodzenia od benzyny i Diesla czy przechodzenia na zieloną energię. Każdy Polak może wyrazić swoje wsparcie dla projektu i zagłosować na miejsce, w którym ów pomnik ma powstać.

Dlaczego pomnik powstanie w Polsce?

Dla wielu Polaków postać Grety Thunberg jest mocno kontrowersyjna. 18-letnia Szwedka stara się piętnować wszystko, co przyczynia się do emisji dwutlenku węgla. Na jej celowniku znalazła się m.in. Polska, kraj mocno uzależniony od kopalni węgla. W styczniu minionego roku Greta Thunberg miała podjechać elektryczną Teslą pod Elektrownię Bełchatów by nakręcić tam film dokumentalny. Wielu Polaków nie cierpi jej za to, podobnie jak za dążenie do zakazu Diesla i benzyny w motoryzacji.

Pomnik Grety Thunberg

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W naszym kraju jest jednak też jej szerokie grono zwolenników. Każdy kto wygląda dalej w przyszłość i nie myśli tylko o sobie, chce postępować tak, aby nie przyczyniać się do zmian klimatu. Z tego względu Greenpeace Polska zaprasza wszystkie życzliwe osoby, aby wybrać miejsce, w którym powstanie pomnik Grety Thunberg. W założeniu ma to być symbol, który przyspieszy w Polsce ekologiczne zmiany w energetyce i transporcie.

Jak głosować?

Każdy może zaproponować dowolne miasto w Polsce. Może to być zarówno Bełchatów, Kraśnik, jak i Pcim. Liczyć się będzie największa liczba głosów. Swoje propozycje należy przesyłać na adres mailowy Fundacji Greenpeace Polska. Przyjmowanie propozycji potrwa do 15 czerwca 2021 r. Kilka dni później odbędzie się specjalna konferencja z ogłoszeniem decyzji, gdzie ma powstać pomnik Grety Thunberg. Aktywistka będzie na tę uroczystość zaproszona.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Ten artykuł został zmyślony z okazji Prima Aprilis. 😉

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News