W połowie października młodych kierowców w Polsce czekają duże zmiany. Chodzi o DSFL, za co można nie płacić ani złotówki

W połowie października młodych kierowców w Polsce czekają duże zmiany. Chodzi o DSFL, za co można nie płacić ani złotówki

W połowie października młodych kierowców czekają duże zmiany dzięki DSFL

Podaj dalej

W dniach 16-17 października 2021 r. młodych kierowców w Polsce czekają duże zmiany. Osoby w wieku 18-24 lat mogą stać się zupełnie innymi kierującymi, dzięki kolejnej edycji wyjątkowej akcji. Chodzi o szkolenia z bezpieczeństwa jazdy Ford Driving Skills for Life, które są całkowicie bezpłatne.

Niestety na kursie prawa jazdy nikt nie nauczy się tego, jak bezpiecznie prowadzić samochód. Widać to w statystykach Komendy Głównej Policji Wydziału Ruchu Drogowego.  Najwięcej wypadków drogowych na 10 tys. populacji powodują kierowcy w wieku poniżej 25 lat. Młodzież najczęściej, bo aż w 41 proc. przypadków, zalicza kolizję lub inne zdarzenie ze względu na niedostosowanie prędkości.

Ford Driving Skills for Live

Dlaczego młodzi kierowcy mają takie statystyki?

Nie wynika to tyleż z brawury, co z braku doświadczenia jak bezpiecznie panować nad autem. Najgorzej jest, jeśli to doświadczenie próbujemy zdobyć z biegiem czasu w ruchu drogowym. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem są specjalne szkolenia, które otwierają oczy wielu młodym zmotoryzowanym. Gdy na własnej skórze, ale w bezpiecznych warunkach zobaczą, co konkretnie doprowadza do utraty kontroli, wtedy mają więcej wyobraźni na drodze.

Zazwyczaj takie szkolenia kosztują niemałe pieniądze. Jednak Ford Polska chcąc realnie wpłynąć na bezpieczeństwo na naszych drogach, organizuje cykl takich szkoleń za darmo. W dniach 16-17 października Automobilklub Polski udostępni teren warszawskiego Bemowa przy ul. Powstańców Śląskich 127 na piątą edycję Ford Driving Skills for Life. Od 2016 r. w szkoleniach wzięło udział blisko 3000 osób. Na świecie Fundusz Forda finansuje takie treningi od 2003 r., na czym skorzystało już 1,25 mln kierowców w 46 krajach.

Ford Driving Skills for Live 2021

Czego można się nauczyć podczas DSFL?

Mariusz Jasiński, FordMariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska: Ford Driving Skills for Life to niebywała okazja do zdobycia bezcennych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Ilość miejsc na tegorocznym Ford Driving Skills for Life jest ograniczona do 192 osób. Każdego dnia w szkoleniu będą brały udział dwie grupy po 48 osób. Zaprezentujemy najmłodszym kierowcom realia jakie czekają na drodze i w najróżniejszych sytuacjach. Podpowiadamy, jak powinni się zachować, by nie dochodziło do niebezpieczeństw. O tym jak bardzo potrzebne są tego typu akcje prewencyjne i edukacyjne może świadczyć duże zainteresowanie szkoleniami podczas poprzednich czterech polskich edycji Ford DSFL. Do tej pory przeszkoliliśmy już niemal 3000 kierowców w wieku 18 – 24 lat. Widać było u nich ogromną chęć do nauki bezpiecznej jazdy, a nas cieszyło przede wszystkim duże zainteresowanie i wysoka frekwencja na szkoleniach. Pod tym względem jesteśmy w czołówce całego programu Ford Driving Skills for Life.

Intensywne zajęcia praktyczne i teoretyczne skupią się na obszarach, w których świeżo upieczonym kierowcom brakuje doświadczenia. Nie zabraknie także skupienia się na problemach związanych z rozpraszaniem uwagi. W programie Ford DSFL otrzymuje się również przydatnych porad związanych z mobilnością elektryczną – w tym elektrycznych hulajnóg i samochodów. Osoby w wieku od 18 do 24 lat mogą się już rejestrować TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News