W końcu jakieś dobre wieści dla kierowców! Tę nową jakość odczujemy zwłaszcza teraz, zimą

W końcu jakieś dobre wieści dla kierowców! Tę nową jakość odczujemy zwłaszcza teraz, zimą

Podaj dalej

Największy w Europie producent wideorejestratorów – marka Mio wprowadziła na polski rynek najnowszy model kamer samochodowych, Mio MiVue 866. Jest to pierwsze urządzenie z sensorem Mio Ultra oraz technologią nagrań nocnych Mio Night Vision Ultra.

Idealne nagranie w każdych warunkach

Zima to jeden z najtrudniejszych okresów dla kierowców. To przede wszystkim słaba widoczność na drodze, wynikająca z częstych opadów śniegu i marznącego deszczu. Wpływa na to też rozpoczynająca się od godziny 16 szarówka. To ona powoduje, że o wypadek nietrudno. Bardzo często wideorejestratory nie radzą sobie w wyżej opisanych warunkach, a nagrania są ciemne i niewiele na nich widać. Problem ten został rozwiązany w najnowszym modelu Mio MiVue 866, w którym połączono wysokiej jakości optykę z autorskimi rozwiązaniami Mio.

Mio MiVue 866

Pierwszym elementem, który gwarantuje wysokiej jakości obraz to sensor Mio Ultra. Jest on półtora razy większy od standardowych sensorów. Dzięki temu obraz zyskuje żywe kolory i posiada odpowiednią jasność nawet, gdy jest słabe oświetlenie. Oprócz zapewnienia odpowiednich kolorów ważne jest, by wideorejestrator był w stanie nagrać nie tylko drogę, ale również otoczenie. To bardzo często ma istotny wpływ na ocenę zarejestrowanej sytuacji. Dlatego Mio MiVue 866 posiada szeroki kąt widzenia wynoszący 150 stopni. Ponadto kamera nagrywa w rozdzielczości Full HD w 60 klatkach na sekundę. Takie połącznie gwarantuje, nie tylko szeroką perspektywę nagrania, ale również płynne odtwarzanie trasy pokonanej nawet z dużą prędkością.

Nie bez znaczenia dla zachowania jakości obrazu jest wykorzystanie autorskiej technologii dedykowanej nagraniom w słabo naświetlonych miejscach. Nazwano ją Mio Night Vison Ultra. To dzięki niej obraz trasy nagranej podczas popołudniowej szarówki, czy w trakcie podróży przez nieoświetlone miejskie przedmieścia, będzie jasny i czytelny. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić nagranie z wideorejestratora producent wyposażył urządzenie w wbudowany moduł GPS. Zapisze on między innymi współrzędne oraz czas, w którym zostało wykonane nagranie. Dodatkowo trzyosiowy czujnik ruchu automatycznie zapamięta i zapisze na nagraniu wszystkie nagłe zmiany kierunku ruchu.

Mio MiVue 866

Kompan podróży kierowców

Mio MiVue 866 cechuje nie tylko wysoka jakość nagrań, ale również wiele funkcji wspierających kierowcę. Niewątpliwie jedną z najbardziej przydatnych jest informacja o fotoradarach oraz o odcinkowym pomiarze prędkości. Urządzenie na swoim 2,7’’ calowym ekranie pokaże kierowcy dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru. Wskaże ograniczenia prędkości, średnią prędkość pokonanego dystansu oraz pozostały czas niezbędny do przejechania wraz z dystansem, po którym pomiar się zakończy. Warto również zauważyć, że kamera posiada funkcję automatycznego startu wraz z włączeniem silnika. MiVue 866 pozwala wykonać kopię zapasową nagrania na smartfonie oraz umożliwia automatyczną aktualizację oprogramowania, ponieważ MiVue 866 posiada wbudowany moduł WiFi.

2 tryby parkingowe

To, co wyróżnia Mio MiVue 866 wśród innych modeli dostępnych na rynku to możliwość wyboru spośród dwóch trybów parkingowy – aktywnego lub pasywnego. Dzięki zastosowaniu pasywnego trybu parkingowego Mio MiVue 866 po wyłączeniu auta przechodzi w stan czuwania i w momencie zarejestrowania drgań zwiastujących stłuczkę czy obtarcie automatycznie zapisuje to zdarzenie. Bateria wbudowana w urządzenie może chronić nasze auto do 48 godzin.

Mio MiVue 866 - przód

Urządzenie posiada możliwość uruchomienia aktywnego trybu parkingowego, który kompleksowo monitoruje zarówno przód jak i tył auta przez 24 godziny na dobę. Wystarczy, że do wideorejestratora podłączymy zewnętrzne zasilanie SmartBox oraz kamerę tylną Mio MiVue A50. Dzięki MiVue A50 możemy także w trakcie jazdy nagrać wszystko to, co dzieje się za naszym autem. Warto również wspomnieć, że Mio MiVue A50 to pierwsza na rynku kamera tylna, z technologią Mio Night Vision Pro. Pozwala ona kierowcy korzystającemu z urządzenia cieszyć się pełnym i wyraźnym nagraniem trasy niezależnie od warunków pogodowych i pory dnia.

Urządzenie jest dostępne u partnerów handlowych Mio w cenie 899 złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News